FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 06 Nisan 2016, Çarşamba 20:07 tarihinde eklendi. 480 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

3 boyutlu yazıcıdan çıkan evler!

Bilim dünyası için 3 boyutlu yazıcıların öneminin tartışılmaz şekilde anlaşıldığı şu günlerde; teknoloji devi Samsung’un iştiraki SmartThings’in araştırması, 3D yazıcıların ilerde gökdelen inşaatında da kullanılabileceğini söylüyor.
3 boyutlu yazıcıdan çıkan evler!

SmartThings daha da ileri giderek Mars ve Ay’da bu şekilde koloniler kurulabileceğini, suyun altında şehirler oluşturulabileceğini belirtiyor. Her ne kadar kulağa gerçeküstü gibi gelse de şu anda yaşadığımız pek çok teknolojik gelişmenin, bundan bir asır kadar önce ilerde olacağı söylense, buna inanacak kişi sayısı herhalde bir elin parmaklarını geçmezdi..

  

SmartThings Future Living Report ‘da  3 boyutlu yazıcının gelişmesiyle birlikte mega gökdelenlerin,  sualtı şehirlerinin oluşturulacağı, ulaşımın da geliştirilmiş İHA’larla sağlanacağı yer  alıyor.  Aslında 3 boyutlu yazcı teknolojisiyle yapılmış ev prototipleri mevcut ancak gökdelen konusunda henüz el atılmamış durumda. Atılsa bile bunun da yıllar alacağı göz önünde bulundurulmalı. Birçok insan 3 boyutlu baskı tekniğiyle yapılan evlerin hem maliyet hem de iş kazası anlamında olumlu olacağını düşünüyor. Daha az işçiyle ve daha az zamanda yapılacak olan evler, sektöre bu anlamda artı değer katacak. 

Tıp dünyası halihazırda 3D yazıcıdan birinci öncelikle faydalanacak sektör olarak öne çıkıyor. Muayene kapsülleri ile doktora bile görünmeden ters giden bir durumu betimlenebilecek, reçete yazılacak ya da ameliyata yönlendirilecek. Eğer doktora sormanız gereken bir durumsa; holografik görüntüsüyle konuşabileceksiniz.

 

Geleceğin dünyasına hoş geldiniz…

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : 3d yazıcı
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber