FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 15 Nisan 2016, Cuma 11:12 tarihinde eklendi. 511 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hurda Otomobil Sektörü

Otobanda giderken yol kenarında kaza yapmış birçok araçla karşılaşmış olabiliriz. Hurdaya dönmüş otomobiller ve yaralanan insanlara bakıp mutlaka hepimiz endişe duymuşuzdur.
Hurda Otomobil Sektörü Bu kazalara karışan insanlar, hastaneye kaldırılıyor ve tedavi ediliyorlar. Peki, kaza alanında bulunan hurda otomobiller ne oluyor? İşte konumuz burada başlıyor. 

Bu otomobilleri o haliyle kimsenin almayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bunun da bir sektörü var. Ve her gün karşımıza çıkan ve haberlerde izlediğimiz kaza haberlerinin çokluğuna baktığımızda çokda iş yapan bir sektör olduğu kesin. Kaza yapan bu otomobillerin sahipleri ya da yakınları aracı tamir ettirmek isteseler aslından daha fazlaya mal olur. Bundan dolayı ya yol kenarına bırakıp araba çöplüğüne gitmesini sağlayacaklar ya da skrot biler diye tabir edilen hurda otomobil alıcılarıyla iletişime geçip onlara satış yapacaklar. 

Hurda otomobil alıcıları bu otomobilleri değerinden yüksek fiyatlarla satın alıp, kullanılabilir parçalarını geri dönüşüme katıp faydalanıyorlar. Bozuk, tamire ihtiyacı olan diğer arabalara yedek parça sağlayarak değerlendiriyorlar. Bu sayede bu araçlar çöpe gideceğine değerlendirilmiş oluyorlar.

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : skrot biler
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber