FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 16 Mayıs 2016, Pazartesi 16:24 tarihinde eklendi. 676 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Chiller Soğutma Sistemleri Ses İzolasyonu

Birçok endüstriyel makine, gürültüye sebep olmaktadır. Ancak bu alanda izolasyon çalışmalarını gerçekleştiren firmalar, gürültünün önüne geçecek başarılı adımlar atmaktadır.
Chiller Soğutma Sistemleri Ses İzolasyonu

Chiller, soğutma sistemi olarak kullanılan ana ekipmandır. Bu ekipman, kendi içerisinde ikiye ayrılır. Bunlardan ilki hava soğutmalı chillerdir, ikincisi ise su soğutmalı chillerdir. Hava soğutmalı olanda, kondenseri hava ile soğur. Üzerinde birkaç fan bulunur ve bu fanlar yardımıyla kondenserden geçen gaz soğutulur. Su soğutmalı chiller içerisinde ise kule fanları mevcuttur. Kondanser ünitesinde borunun sıcaklığını alan yani içerisinde gazın sıcaklığını alan su kulede soğur ve tekrar kondensere geri döner.

 

Aslında kısaca anlatıldığında endüstri alanında kullanılan birçok alet ve ekipmanın soğutulmasında kullanılan chiller, düzenli olarak bakılması gereken önemli bir ekipmandır.    -30 ve +30 derece arasında çalışabilen bu makinenin çıkardığı sorun ise gürültüsüdür. Ancak profesyonel firmalar, chiller ses izolasyonu gerçekleştirerek, bu ekipmanın soğutma çalışmalarında çıkardığı sesten de kurtulmaktadır. Böylece endüstrideki rahatsız edici durumların bazılarının da önüne geçilmiş olur.

 

Chiller ses izolasyonu, birçok soğutma grubunda kullanılan ses izolasyonu ile benzerlik gösterir. Çeşitli gürültülere maruz kalınmaması açısından bu tür bir işlem zorunlu bir hal almıştır. Ancak yalıtım çalışmalarının, makine içerisinde performansın düşmesine neden olmamalıdır. Doğal çalışmasından şaşmasına ve verim kaybı yaşamasına da sebebiyet vermemelidir. Bu nedenle bu tür çalışmalar profesyonel izolasyon firmalarına emanet edilmelidir. Aksi takdirde chiller soğutma makinelerinde ciddi hasarlar ve performans düşüklükleri gözlemlenebilir.

 

İzolasyon alanında yılların tecrübesine sahip Güriz İzolasyon, www.sesizolasyonu.web.tr sitesi üzerinden hizmet vermektedir.

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber