FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 20 Mayıs 2016, Cuma 14:33 tarihinde eklendi. 534 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Elektronik Ticarette Büyük Gelişim

E-ticaret alanında faaliyet gösteren pek çok firma, internetin sağladığı tüm kolaylıkları kullanarak daha kolay bir hayatın var olmasını sağlamaktadır.
Elektronik Ticarette Büyük Gelişim

Ticari faaliyetlerin birçoğu, internetin insan hayatında yer almaya başlamasının ardından internet üzerinden yapılmaya başlandı. Her türlü alım satım işlemlerinin, önemli bankacılık işlemlerinin, hatta sosyal hayatın idare edilmesini sağlayan bütün işlemlerin sanal ortam üzerinden hallediliyor olması; hem satıcılar hem de alıcılar için büyük kolaylıklar oluşturdu. İnternet, yalnızca sanal ortamlarda çeşitli sohbet ortamlarını oluşturmanın, bilgi arama işlemlerinde hızlı bir bulucu olmasının yanında ticari faaliyetlere yön vermeye başlamıştır. Özellikle firmalar internet üzerindeki faaliyetleri satışlarını ciddi ölçüde artırmakta, alıcılar da çok daha kolay bir yöntem olan internet alışverişini tercih etmektedir.

 

E-ticaret; elektronik yani sanal ortamda gerçekleştirilen ticarettir. Satıcıların bu yolu tercih etmesindeki en büyük etken, daha fazla kişiye daha hızlı bir şekilde ulaşılmasıdır. Aynı zamanda bir mağaza, ofis, iş yeri açmak gibi zahmetlere girmeden de bu sanal ortam üzerinden satış yapılmaktadır. Hata bu tür bir ofis veya mazağa açılsa bile internet sitesi ile destekleme kesinlikle gereklidir. Çünkü alıcılar, satın alacakları ürün veya hizmetler için öncelikle internet üzerinde araştırma yapacak, daha sonra yaptığı araştırmalar doğrultusunda hareket edecektir. Bu nedenle e-ticaret siteleri giderek artmaktadır.

 

En Popüler E-Ticaret Yöntemleri

 

E-ticaret alanında faaliyet gösteren pek çok firma, bünyesinde barındığı çeşitli ürünlerle alıcıyı kolay yoldan buluşturmayı amaçlar. Özellikle birçok markanın ortak bir alanda toplanması, her türlü ürüne kısa yoldan ulaşılmasını sağlamaktadır. İnsanlar araştırma yaparken bu tür bir siteye giriş yaptıktan sonra istedikleri ürünler arasından seçim yapabilirler. Hatta fiyat karşılaştırması, ürün incelemesi gibi seçeneklerin yer alması, insanların seçimini kolaylaştırır. Özellikle akıllı cep telefonları, tablet ve bilgisayarlar için kurulan pek çok e-ticaret sitesi, ciddi bir piyasa oluşturmaktadır. Elektronik eşyaların satışını gerçekleştiren siteler arasında şunlar yer almaktadır:

 

-        bimeks.com.tr

-        mediamarkt.com

-        kolsepetim.com

-        teknosa.com

 

 

Bu tür ve daha pek çok site, elektronik cihazların satışını gerçekleştirir. Hatta bunların yanında insanları ihtiyacı olan her türlü giysi, kozmetik ürünler, orijinal bay bayan parfüm, beyaz eşya ürünleri, oyuncaklar, takılar, oto aksesuarları, ofis malzemeleri ve daha pek çok ürüne ulaşmak mümkündür. Piyasada varlığını yeni yeni hissettiren ancak sistem ve güvenliği sayesinde kısa sürede güzel yerlere gelmeyi başaran kolsepetim.com sitesi; bünyesinde bu kadar fazla çeşidin barınmasını, insanların işlerini kolaylaştırmak ve daha fazla ürün tanıtmak amacıyla sunduklarını belirtmiştir. Geniş bir alışveriş ağı kurulmasındaki en önemli faktörün ise güvenlik ve hız olduğu belirtilmektedir. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber