FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 24 Mayıs 2016, Salı 15:57 tarihinde eklendi. 454 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Film Sektöründe Büyük Artış

İnternet üzerinde gelişen film sektörü, sürekli olarak daha büyük kazançlar oluşturmakta ve insanların dikkatini çekmektedir.
Film Sektöründe Büyük Artış

İnternet, insan hayatının her alanında baş köşede yer almaktadır. Bu nedenle internet üzerinden her türlü faaliyet de gerçekleştirilmekte, insanlar tüm ihtiyaçlarını, hobilerini veya işlerini buradan halletmeye çalışmaktadırlar. Hal böyle olunca, düşün maliyetli faaliyetler isteyenler de internete yönelmişler ve apayrı sektörler meydana gelmiştir. Bu sektörlerin arasında da film sektörü gelmektedir. Film dünyasındaki tüm filmlerin sinemada izlenmesi veya DVD aracılığıyla izlenmesi oldukça maliyetli olabilmektedir. Bu nedenle her ne kadar yasal yollardan olmasa da film sitelerinde internet aracılığıyla film izlemek mümkündür. İnsanlar hem vizyondan yeni kalkmış filmleri hem de geçmişte vizyona girmiş filmleri izleyebilmek için bu tür bir yol geliştirmişlerdir. Ortaya çıkmasının ardından kısa sürede büyük bir piyasa oluşturan film sitesi sektörü, özellikle reklam gelirlerinden elde edilen büyük miktarlar nedeniyle büyük rağbet gördü. Ardından giderek gelişen bir arşiv olmaya başladı.  Böylece film sitelerinde istenilen her türlü filmin veya dizinin bulunması, film sitenin tıklanma oranını arttırmakta ve bu da site değerlerini yükselterek reklam gelirlerini beraberinde getirmektedir. Ancak bu özveri ve sabır isteyen bir iştir. Çünkü online film izlemek isteyenler, kaliteli, çeşitli ve nitelikli filmler görmek isterler.

 

İnternet Üzerindeki Film Sitelerinin Kalitesi

 

 

Büyük bir sektör oluşturan film sitelerinin birçoğu, birbirinin kopyası şeklindedir. Özellikle bu tür sitelerin birçoğunda aynı filmlerin yer alması, film severlerin yeni film arayışının önüne geçmektedir. Özellikle yalnızca popüler filmlerin yer alması da birçok sinemaseverin yarasına tuz basmaktadır. Kıyıda köşede kalmış birçok güzel filmin kıymetini bilen siteler daima bir adım önde yer almaktadır. Arşivlerinin dışında görüntü kalitesi açısından da önemlidir. Ayrıca bazı insanlar türkçe dublaj film izlemekten keyif alırlar. Bu nedenle bu tür dil seçeneklerinin yer alması, dublaj veya altyazı seçeneklerinin kaliteli bir şekilde sunulması da büyük önem taşır. Son zamanlarda insanlar yeni yeni film türlerine ve özellikle yabancı dizilere merak salmıştır. Bunlar arasında IMDB puanı yüksek olan animasyon filmleri gelmektedir. Ayrıca yabancı diziler arasında da Game of Thrones, the big bang theory, walking dead izlemeyi tercih eden pek çok insan yer almaktadır. Bu tür yayınların, ülkemizde de talep edildiği bilinmektedir. Bu nedenle film sektörünün içerisine ciddi bir şekilde yabancı dizi sektörü de dahil olmaktadır. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber