FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 24 Mayıs 2016, Salı 16:54 tarihinde eklendi. 399 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İş Dünyasındaki Trend Fikirler

İş kurmak ve ticari alanda büyük adımlar atmak isteyenler veya evlerinden ek kazanç sağlamak isteyenler için birbirinden farklı ve özel yöntemler yer almaktadır.
İş Dünyasındaki Trend Fikirler

Günümüzde işsizlik sürekli olarak artmaktadır. Ancak bunun yanında yeni girişimler, yeni iş imkanları yaratma çabaları, ticari fikirler de sürekli olarak gelişmektedir. İnsanlar, farklı ve yaratıcı işler kurarak bir bakıma hayattan sıyrılmaya çalışırlar. Bunun sonucunda ise zaman zaman olumsuz sonuçlar elde edilmesinin yanında başarılı sonuçlarla karşılaşıldığı da görülmektedir. Bu nedenle pek çok insan yeni girişimler sergilemekte ve bunun için de detaylı araştırmalar yapmaktadır. Bu tür yeni iş fikirlerine veya evden para kazanma yöntemlerine ihtiyacı olanlar için birkaç öneride bulunmak gerekirse:

 

Son zamanlarda en popüler iş fikirleri arasında bayilik satın almak mevcuttur. Bu işleme “franchise” de denmektedir. Çünkü bu tür bir iş kurmak isteyenler, oturmuş ve kendisini kanıtlamış bir markanın ismini kullanarak kazanç elde etmek isterler. Böylece yüksek miktarda para kazanabilirler. Ancak birçok marka franchise verirken pek çok koşul sunmaktadır ve dekorasyondan satılacak ürünlere kadar kendisi karar vermektedir. Küçük bütçe ile büyük işler yapmak isteyenler genellikle büyük markaların bayiliklerini yani franchise’ını alırken zorluk yaşayabilirler. Türkiye’de bayilik veren büyük veya küçük pek çok marka mevcuttur. Bunlar arasından herkes kendi bütçesi ve istediği işe göre tercih yapabilir. Küçük bütçeli yatırımlarda son zamanlarda en popüler tercih çiğ köftecilerdir. Küçük bir mekan ve düşük bir bütçe ile açılabilecek bu tür bir bayilik, kısa sürede olmasa da uzun sürede ciddi kazançlar oluşturabilir. Özellikle konum ve hizmet kalitesi de buna etki eden faktörler arasındadır.

 

İnternetin insan hayatındaki önemi herkes tarafından bilinmektedir. Bu teknoloji beraberinde yeni ve farklı işlerin de ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu işler arasında internet üzerinden yapılan çalışmalar ve hatta öğrenci veya ev hanımlarının kendi bütçelerine destek olması için yapabileceği ek işler yer almaktadır. Son zamanlar internetten para kazanma veya evden para kazanma konusunda da pek çok kaynaktan farklı fikirler ortaya atılmaktadır.  İnternet üzerinden para kazanma konusundaki en popüler iş, makale yazarlığıdır. Şirketler kendileri hakkında özgün tanıtım yazıları yazabilecek kişilere ihtiyaç duyarlar. Çünkü bu yazıları kendi sitelerinde veya başka sitelerde tanıtım amacıyla kullanmaktadırlar. Google ise özgün ve kaliteli yazılara değer verir. Bu nedenle firmalar, makale yazarlığı yapabilecek, evden çalışarak yazıları zamanında teslim edebilecek kişilere ihtiyaç duyarlar. Yazı başına düşük miktarlarda para verilmesinin yanında eğer birçok yazı için anlaşılırsa, insanlara ciddi kazançlar sağlamaktadır. Bunun yanında daha büyük bütçelerde kazanç sağlamak için web tasarım, yazılım, seo çalışmaları, metin yazarlığı, reklam yazarlığı gibi mesleklerin büyük bir bölümü de internet üzerinden freelance olarak yapılabilmektedir.

 

İnternet büyük bir derya gibidir. Bu alanda kazanç sağlama yollarından bir tanesi de e-ticaret alanında faaliyet göstermektir. Alım satım ve bu konuların takiplerinden anlayanlar, yurt dışından temin edebilecekleri veya kendi üretebilecekleri ürünleri, internet üzerinden satışa sunabilirler. Çünkü artık alışveriş imkanları tamamen internet ortamına taşınmıştır. Bu nedenle e-ticaret sektöründe ciddi derecede kazançlar elde edilmesi mümkündür. Özellikle instagram gibi sosyal medya hesaplarının koordinasyonunun sağlanması ve buradan aktif şekilde satış yapılması, birçok yeni butiğin açılmasını sağlamıştır. İlk zamanlarda instagram üzerinden birkaç ürün satarak başladıktan sonra birçok yerde şube açabilecek kadar büyüyen girişimler mevcuttur.

 

Eğer yeni ve farklı bir iş kurmak istiyorsanız; internet üzerinde belirtilen farklı fikirlere yönelebilir veya yaratıcı bir fikrin hayata geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

“Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.”  

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber