FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 26 Mayıs 2016, Perşembe 13:19 tarihinde eklendi. 387 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oturduğunuz Yerden Keyif Yapın

Bir insan evinde oturduğu yerden keyif yapmak isteyebilir. Bu durumda da akla ilk gelen eğlence kaynağı internet ve film siteleridir.
Oturduğunuz Yerden Keyif Yapın

Teknolojinin gelişmesi, internetin insan hayatında ve tüm iş sektörlerinde odak noktası haline gelmesi, birçok faaliyetin internet üzerinden yapılabilmesini ve insanların oturdukları yerden her türlü eğlenceye ulaşmasını sağlamıştır. Önemli ölçüde piyasa oluşturan internet, tüm sektörlerde olduğu film sektöründe de ciddi bir değişim yaratmıştır. Bu değişim, insanların ücret ödemeden film izlemesini kapsar. Oldukça faydalı olsa da film camiası bu durumu hak ihlali olarak yorumlamaktadır. Ancak insanlar her sıkıldıklarında yeni filmler izleyebilir, yeni yönetmenler ve yeni hikayelerle tanışabilirler. Bunun için sinemaya veya DVD’lere büyük ölçülerde ücret ödemek yerine, internet üzerinden açarak izlemeyi tercih ederler. Bu durum da aslında maddiyat nedeniyle insanların dikkatini çekmiştir.

 İnsanlar, arkadaşlarıyla veya tek başına evde film izlemek istediklerinde internet üzerinden kısa bir araştırmanın ardından istedikleri gibi bir film bulabilir ve keyifli dakikalar geçirebilirler. Böylece zaman ve para kaybı olmadan, oturdukları yerden güzel bir aktivite yapmış olurlar. Bu durum özellikle gençlerin büyük ilgisini çekmektedir. Boş vakitlerini film veya dizi izleyerek geçiren gençler, kısa süre içerisinde bir alışkanlık kazanır. Böylece yüzlerce filmi izleme, birçok kültür, oyuncu, yönetmen hatta ülke hakkında bilgi sahibi olabilirler. Aslında film izlemek bir bakıma yeni insanlar ve hayatlar tanımaktır. Bu nedenle çok fazla film izleyen insanlarda da belirli ölçüde bir entelektüel birikim oluşur. Gençler kendi aralarında farklı filmleri birbirine tavsiye ederek veya beraber izledikleri filmler hakkında konuşarak da gelişim açısından bir ilerleme yaşarlar.

 Film izleme konusu yalnızca bir gelişim veya değişim için geçerli değildir. İnsanlar oturdukları yerli keyifli dakikalar geçirebilirler. Bunu asosyallik olarak tanımlayanlar, günlük hayatın yorgunluğundan dolayı insanların zaman zaman evde oturmak istediklerini hesap demezler. Bu tür durumlarda evin içerisinde kitap okumak, film izlemek, yabancı dizi izlemek ve bu türdeki aktiviteler, benzersiz anlar yaşatabilir. Eğer evden dışarı çıkılmıyorsa yapılabilecek en eğlenceli şey ise film izlemektir. Ancak insanlar bunu yaparken de bazı konularda seçici davranırlar. İstedikleri türdeki filmleri bulmalarının yanında hd film izlemek isterler. Bunun yanında çoğunlukla altyazı seçeneği ve hd tekpart film izleme seçeneği tercih edilir. Ancak bunlardan ayrı olarak da Türkçe dublaj seçeneğini isteyen ve özellikle bu alanda film arayan insanlar da mevcuttur. Önemli olan ise bir film bulmak ve bu filmi kaliteli bir şekilde izleyebilmektedir. İnternet bu ihtiyacı, yani insanların yorulmadan da eğlenebilme ihtiyacını gidermektedir. Teknolojinin en büyük getirilerinden bir tanesi her türlü bilgiye veya eğlenceye hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlamaktır. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber