FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 31 Mayıs 2016, Salı 15:17 tarihinde eklendi. 519 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tatil Planlarınıza Budapeşte’yi de Ekleyin

Tatil planlarını yapmadan önce yeni bir şehir tanımaya ne dersiniz?
Tatil Planlarınıza Budapeşte’yi de Ekleyin

Yaz aylarının gelmesiyle beraber turizm de hem yurt içi hem de yurt dışında canlanmaya başladı. İnsanlar, tatil planları yaparken bütçelerine ve tatil tercihlerine uygun şekilde öncelikle bir lokasyon belirliyorlar. Bu belirleme aşamasında da gidilecek yerde ne tür güzellikler görülebileceği, nasıl bir tatil geçirebileceği, insanlara vereceği keyif göz önünde bulunduruluyor. İmkanı olanlar yurt dışına çıkarken, tatilini yurt içinde geçirmek isteyenler de belki yaşadıkları yerlere yakın sakin koylarda, belki de Türkiye’nin en gözde ve canlı tatil mekanlarında keyif dolu anlar yaşamak isterler. Bu seçimlerde de herkes kendi bütçesine ve tatil anlayışına göre farklı alternatifler bulabilir. Ancak insanların çoğu, başka ülkelerdeki güzel şehirleri merak ederler. Farklı deneyimler yaşamak ve farklı mekanlar görmek, herkesin istediği bir durumdur. Ailecek veya arkadaşlarla tatil yapmak, insanı günlük hayatın tüm sıkıntılarından uzaklaştırırken, ona yaşama enerjisi ve mutluluk verir. Bu nedenle her insanın senede en az bir hafta tatile ihtiyacı vardır. Peki bu tatil planlarında daha önce çok fazla duyulmayan bir şehre gitmek insanın aklından geçmez mi hiç? Örneğin Budapeşte

 

Budapeşte’te Tatil Yapmak

 

Budapeşte, Macaristan’ın başkentidir. Aynı zamanda benzersiz güzelliklere sahip bir şehirdir. Birçok yabancı turist her sene Budapeşte’yi ziyaret ederek bu güzelliklere tanık olmak isterler. İnsanlar budapeştede gezilecek yerleri araştırırken birçok farklı güzellik ile karşılaşabilirler. Gezip görülecek çok fazla yere sahip bu şehirde öncelikle Buda Kalesi, Parlamento Binası ve Kahramanlar Meydanı’nın gezilmesi önerilmektedir. Bu şehirde hem Osmanlı mimarisine ait hamamları ve bazı yapıları görebilir hem de farklı kiliseler ve bazilikalar ile karşılaşabilirsiniz. Ancak gezilmesi görülmesi gereken yerler çok fazladır. Zaten sıradan bir gezinti esnasında da Budapeşte’nin benzersiz görüntüsü ve güzellikleri insanı büyülemektedir.

 

Bunların yanında Budapeşte’ye gitmek isterseniz; müze sevenler için Milli Müze, Jeolojik Müze, Terör Müzesi, Uygulanabilir Sanatlar Müzesi  bulunmaktadır. Bu müzeler başlıca ziyaret edilmesi gereken müzeler arasında yer alır. Ayrıca şehirdeki mimari ile göz duygunluğu yaşanacak ve Budapeşte ikinci bir durağınız olarak aklınızda daimi bir yer edinecektir.

 

Budapeşte Hakkında Neler Biliyoruz?

 

Budapeşte Macaristan’ın başkenti ve aynı zamanda en güzel ve büyük şehridir. Yalnızca Macaristan’ın değil Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biri olduğu bilinmektedir. Köklü bir geçmişe sahip bu şehir doğal ve tarihi güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. Budapeşte’nin para birimi Forint’tir. Uluslar arası para birimi kodu ise HUF’tur. Budapeşte’de saat Türkiye’deki saatten 1 saat geridedir. Buraya tatile gidecek olanlar için bu bilgiler oldukça fayda sağlar. Ayrıca resmi dili Macarca olan bu şehirde İngilizce bilen çok az kişi vardır. Bu şehirde tatil yapılması için en ideal zamanların yaz ayları olduğu söylenmektedir. Kış aylarında sert karasal iklime sahip olan Budapeşte, soğuk sevmeyenler için önerilmemektedir.

 

Siz de tatil planlarınıza Budapeşte durağını da ekleyebilir, hatta doğal güzellikleri gezmekle kalmayıp, Budapeşte gece hayatında da kendinize güzel anılar biriktirebilirsiniz.

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber