FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 31 Mayıs 2016, Salı 15:45 tarihinde eklendi. 451 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kadınlar Nasıl Para Kazanabilir?

Kadınların iş hayatında yer almalarının birçok yolu vardır.
Kadınlar Nasıl Para Kazanabilir?

Demokratik ve eşitlikçi düzenin giderek ileri seviyelere gelmesiyle beraber kadınların çalışma hayatına katılması da artıyor. Kız çocuklarının eğitim hayatındaki destekçisi olan vakıflar, gelecek neslin içerisinde daha çok kadının çalışan bir birey olması için büyük adımlar atıyor. Bunların yanında kurulan el işi kursları, kadınlara özel eğitimler, üniversite okuması için desteklenen kızlar da, iş hayatına kadın elinin değmesini sağlayan etkenler arasında yer alıyor. Para kazanmak ve ekonomik özgürlüklerini kazanmak, çocuklarına bakmak, ev bütçesine destek olmak, bir meşgale ile daha güzel bir hayat elde etmeye çalışmak gibi pek çok nedenden dolayı kadınlar çalışma hayatında yer alabilir. Ancak bu istekleri, nasıl bir yol izleyecekleri sorusunu da beraberinde doğurmaktadır. Bu konuda kadınlara yol göstermek amacıyla pek çok eğitim verilmekte, eğitim dışında da çeşitli yazılar veya kitaplarla kadınların ekonomiye nasıl katkı sağlayacağı konusunda bilgilendirmeler yapılmaktadır.

 

Kadınların en becerikli olduğu konulardan bir tanesi yemeklerdir. Bu nedenle ekonomiye katkı sağlanması açısından yemekle ilgili bir iş kurmak büyük kolaylık sağlar. Bu konu hakkında birçok kursların açılmasının yanında kadınların kendi tarifleri veya el lezzetleri kullanılarak da farklı alternatifler üretilmektedir. Özellikle tatlı alanında açılan eğitim ve kurslar, renkli görüntüler ve eğlenceli dakikalar oluşturmasının yanında kadınların daha önce bilmedikleri özel tatlı tarifleri öğrenmelerine yardımcı olur. Bu özel tarifler arasında pastalar, kurabiye tarifleri, kekler veya daha farklı tatlı çeşitleri yer alabilir. Zaman zaman ev yemekleri mekanı açarak büyük kazançlar elde eden ve daha sonra bu işi büyüten kadınlarla karşılaşmak da mümkündür. Eğer yemek yapmaktan ve yeni tarifler denemekten hoşlanan biriyseniz, küçük bir pastane açmak neden bu kadar zor olsun ki? Üstelik kadınlar için devlet destekli çalışmalar da yapılırken.

 

Kadınlara İş Hayatında Devlet Desteği

 

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani kısaca KOSGEB, kadınların iş hayatındaki varlığını artırmak için desteğini güçlendirmeye karar verdi. Bu alanda yapılan çalışmalarda kadınlara sağlanan destek %80 oranına çıkarıldı. Böylece bir kadının bir iş yeri açması için gereken maliyetin büyük çoğunluğu devlet tarafından karşılanacak. Bu alanda yemekle ilgilenerek bu tür büyük veya küçük mekanlar açan kadınların,  hem kendi ekonomisine hem de devlet ekonomisine büyük katkı sağladığı bilinmektedir. Güzel örneklerin çoğaltılması ve kadınların hem çalışıp hem de mutlu oldukları işi yapması için devlet destekli projelerden yararlanılmalıdır.

 

Farklı tatlı tarifleri için bu adrese tıklayınız: http://acabaneyesek.com/

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber