FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 22 Haziran 2016, Çarşamba 10:46 tarihinde eklendi. 910 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurumsal İletişim Nedir ve Neden Önemlidir?

Kurumsal iletişim bir kurumun ilerlemesi açısından büyük önem taşımaktadır.
Kurumsal İletişim Nedir ve Neden Önemlidir? Belirlenen hedeflere ulaşılması için üretim ve yönetim sürecinde önem taşıyan bir çalışmadır. Kurumsal iletişim, bu kurumu oluşturan bölüm veya departmanlara arasındaki uyumun sağlanması, ortak amaçların belirlenmesi, motivasyonun sağlanması, bütünleşmeyi ve daha verimli çalışılmasını amaçlayan çalışmalar olarak da tanımlanabilir. Kurumların içerisinde bu çalışmalar, birçok büyük şirket değer verdiği ve sonucunda da başarı sağladığı işlemler olarak görülmektedir. 

“Aslolan görünen değil görünmeyen değerlerdir çünkü - Emrah BAYILDIRAN

Kurumlar arasındaki iletişim ve motivasyon tamamen iş birliği ile sağlanabilir. Verimliliğin ve kalitenin artması için yürütülen bu çalışmalar doğrultusunda kurum içindeki başarı da doğru orantılı olarak artmaktadır. Kurumsal iletişim, kurumdaki çalışanların ve departmanların birbirine bağlılığı açısından büyük önem taşır. Böylece çalışanlar ve birimler uyumlu bir performans sergileyebilirler. Aslında bu çalışmalar kısaca şöyle tanımlanabilir: Bir kurumda çalışan kişi ve grupların ortak amaç doğrultusunda gerçekleştirdikleri ileti alışverişidir. Sorunların çözülmesi veya yaratıcı gücün oluşturulması, verimin arttırılması için kurumsal iletişim uzmanı olarak görev yapan kişiler büyük çaba harcamaktadır. Ancak bu çaba sonucunda kurum hem kazanç hem de kalite yönünden ciddi bir artışa gider. Yalnızca kurum içindeki değil, dış dünya ve kurum arasındaki bağın da sağlıklı bir şekilde kurulması açısından önem taşır. Yönetimdeki en önemli araçtır. Çünkü iletişim, insan psikolojisini, motivasyonunu, verimi ve kaliteyi doğrudan etkilemektedir. Planlı ve programlı bir şekilde çalışmaların yürütülmesi için bu tür çalışmaların her kurum tarafından yapılması gerekmektedir. Kurumların içerisinde çalışanların birbirleriyle olan bireysel iletişimleri, gruplar halindeki iletişimler, çalışanlar ve yöneticiler arasında iletişimin ve hatta müşteriler ve dış dünya ile iletişimin temeli de bu çalışmalardan geçer. Kurumdaki bütünlüğün ve çalışanların benliklerini çalıştıkları işe adamaları ve çok daha severek ve motive edilmiş bir şekilde çalışmaları için gereklidir. 

Çalışanlar arasındaki iletişim sağlıklı bir şekilde inşa edilmemiş olması, kurum içinde bölünmeler ve dolayısıyla da düşük performans getirir. Bir kurumun içerisinde iletişim iyileşmezse, verimlilik ve kalite de iyileşmez. Bu nedenle dünyada ve ülkemizde bu alanda hizmet veren birçok kurumsal iletişim uzmanı, gerekli çalışmaları yapmakta ve daha iyi işler başaran kurumların oluşması için büyük çaba sarf etmektedir. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber