FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 26 Temmuz 2016, Salı 17:30 tarihinde eklendi. 422 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pratik Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişleri beyazlatmak için evlerde farklı yöntemler kullanılabilir. Teknolojik alanda da bu ihtiyaç için pek çok farklı adım atılmıştır.
Pratik Diş Beyazlatma Yöntemleri

İnsanlar ağız ve diş sağlıkları için gün içerisinde çok dikkat etmeseler de, sağlık sorunları ile karşı karşıya kaldıklarında çare aramaya başlarlar. Oysa ki, doğru materyaller ve doğru şekilde fırçalama ile dişlerdeki birçok sorun oluşmadan yok edilebilmektedir. Ancak yine de herkes daha beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak ister. Bunun için sürekli olarak doktora gidilemeyeceğinden, herkes evinde daha beyaz dişlere sahip olmak için bazı pratik yöntemler denemektedir. Bu yöntemlerin kimisi uzmanlar tarafından onaylanmasa da, kimisi de birçok uzmanın tavsiye ettiği uygulamalardır. Bunlar arasında aşağıdaki yöntemler yer almaktadır.

 

Çilek İle Diş Beyazlatma

 

Yediden yetmişe herkesin sevdiği meyveler arasında ilk sırayı alan çilek, aslında dişler için de büyük avantaj oluşturmaktadır. Haftada bir kez olmak üzere çileği ezip püre haline getirdikten sonra fırça yardımıyla dişlerin üzerine sürülmesi, dişlerde her zamankindan daha beyaz ve parlak bir görünüm oluşturacaktır.

 

Karbonat İle Diş Beyazlatma

 

Halk arasında en çok bilinen diş beyazlatma yöntemleri arasında yer almaktadır. Ancak karbonat tek başına kullanılmamaktadır. Bir çay kaşığı karbonat ile bir tatlı kaşığı zeytinyağı karıştırıldıktan sonra bu karışımın içerisine yarım limon sıkılmaktadır. Ardından tüm bu malzemeler karıştırılarak güzel bir kür elde edilir. Bu küre diş fırçası batırılarak fırçalama işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu uygulama haftada bir kez yapılmalıdır. Ayrıca dişleri beyazlatmakla yetinmeyip ağızdaki bakterilerin de yok olmasını sağlamaktadır.

 

Adaçayı İle Diş Beyazlatma

 

Yapılan incelemeler adaçayının da dişlerde daha parlak ve beyaz bir görünüm sağladığını ortaya çıkarmıştır. Bu uygulamada öncelikle dişler normal bir şekilde diş macunu ile fırçalanır ve su ile durulanır. Ardından da bir çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı adaçayı, 1 çay kaşığı tarçın iyice karıştırılır. Bu karışım da yine fırça yardımı ile dişlere sürülmektedir. Bu işlem her gece tekrarlanır. Düzenli bir şekilde uygulandığında yalnızca 1 hafta içerisinde dişlerdeki değişim görülecektir. Dişler eskisinden daha beyaz olacaktır.

 

Gliserin İle Diş Beyazlatma

 

Bu işlem uygulanmadan önce de dişler fırçalanır ve bol su ile durulanır. Fırçalama işlemi tamamen bittikten sonra fırçaya iki damla gliserin damlatılır ve dişlere sürülür. Gliserinin bakteri öldürme özelliği olduğu da bilinmektedir. Diş çürükleri ile de savaşan bu madde, ağız sağlığı için büyük önem taşır. Kısa zaman içerisinde dişlerdeki beyazlık ve canlılık kendisini gösterecektir.

 

Tuz İle Diş Beyazlatma

 

Halk arasında bilinen yöntemlerden bir tanesi de tuzun diş beyazlatıcı etkisidir. Karbonat kadar etkili olmasa da diş eti iltihabı ve diş eti ödemlerine karşı koruyucu görevi görür. 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı sirke karıştırıldıktan sonra oluşan karışım fırça yardımıyla dişlere sürülmektedir. Böylece dişlerde etkili bir beyazlık ile karşılaşılmış olur.

 

Sebze İle Diş Beyazlatma

 

 

Lifli sebzelerin diş beyazlatıcı bir etkiye sahip olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir. Özellikle, elma, salatalık, brokoli, ve havucun diş temizleyici etkisi yüksektir. Bu tür sebze veya meyvelerin sık sık tüketilmesi dişler için yararlıdır. 

http://beyazlatdislerini.com/

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber