FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 27 Temmuz 2016, Çarşamba 16:12 tarihinde eklendi. 399 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Darbe Girişimi Emlak Sektörünü Etkileyecek Mi?

Darbe girişiminden emlak dünyasının etkilenmemesi için gerekli tüm önlemler alınıyor.
Darbe Girişimi Emlak Sektörünü Etkileyecek Mi?

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından Türkiye’deki ekonomik etkilerin tüm olumsuzluklarının yok edilmesi için emlak sektöründe harekete geçildi. Hem konut satışlarının darbeden etkilenmesini önlemek hem de inşaat sektöründeki muhtemel işsizliğin önüne geçilmesi için Emlak Konut, olası sorunlara karşı önlemler aldı.

 

Alınan ilk bilgilere göre anlaşma yapılan şirketlerin tüm konut projeleri Emlak Konut güvencesi altına alınacak ve tek bir çatı altında toplanacak. Bu sayede şirketlere olan güvensizliğin de önüne geçilmiş olunacak. Projelerin satışı da tek bir isim altında gerçekleştirilecek.  Sisteme dahil olan şirketlerin şantiyelerdeki işlerinin aksamaması için şirketlere nakit destek anlamına gelebilecek yardımlar yapılacak. Bazı aşamalarda Emlak Konut tarafından alınan pay, gelecek zamanlara aktarılarak şirketlere kolaylık sağlanacak. Özellikle İstanbul’daki lüx konut projelerinin ve diğer tüm inşaat sektörünün zarar görmemesi için gereken tüm tedbirler alınacak. Şirketlerin finansal olarak rahatlamaları ve projelerine ara vermeden devam etmeleri sağlanacak.

 

FAİZ VE VADE DEĞİŞİMİ

 

Darbeye direnen Türk halkının da artan faiz oranlarından etkilenmemesi için çeşitli önlemler alınmaya başlandığı belirtildi. Tek çatı altında toplanan konut projelerinin şu anda piyasada geçerli olmayan faiz oranları ve vade farklarının kullanılacağı belirtildi. Kamu bankaları dahil bütün bankalarla bu konu hakkında görüşme sağlandığı tahmin ediliyor. Çalışma tamamlandığında ise faiz oranlarının %0.7’ye çekilmesi, vadelerin de 10 yıla kadar uzatılması, böylece vatandaşa düşük taksitlerle ödeme seçeneğinin sunulması öngörülüyor. Piyasadaki en ucuz faiz oranı şu anda %1.12 düzeyinde bulunuyor.

 

İŞÇİ ÇIKARILMAYACAK

 

 

Emlak Konut, şirketlere sağladığı faydalar karşısında “işçi çıkarılmaması” önerisini götürdü. Böylece istihdamın önemli bir alanı olan inşaat sektöründe işsizlik ve bunun sonucunda oluşabilecek olumsuzluklar giderilecek. Türkiye’deki emlak haberlerinden takip edilebilen bu durum sayesinde darbe girişimi nedeniyle ortaya çıkan olumsuzlukların biraz olsun önüne geçilmeye çalışıyor.

http://luxkonutprojeleri.com/

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : emlak haberleri
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber