FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 27 Temmuz 2016, Çarşamba 16:43 tarihinde eklendi. 422 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yabancı Dil Öğrenmenin Püf Noktaları

İngilizce öğrenmek isteyenler, öncelikle kelimeleri ve anlamları ezberlemek zorundadırlar. Aksi takdirde cümle kurulması güç hale gelecektir.
Yabancı Dil Öğrenmenin Püf Noktaları

Yabancı dil hatta özellikle İngilizce öğrenmek, içinde bulunduğumuz çağın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Teknolojinin gelişmesi, uzakları yakın edebilmekte ve bu durumda farklı ülkelerden veya farklı kültürlerden insanların da birbirleriyle iletişim halinde olması çok daha normal bir durum olmaya başladı. Üstelik iş dünyasında da birçok açıdan yabancı dil şartı aranmakta, çünkü gelişen ülkemizde yurtdışı faaliyetleri sürekli olarak artmaktadır. Hatta yalnızca İngilizce değil, üçüncü bir dilin gerekliliği de mevcuttur. Bunun için insanlar İngilizce eğitimi veren kurslara gitmekte ve kendi kendine de çalışmalar gerçekleştirmektedir. Ancak yanlış atılan adımlar kısa sürede bir insanı bu durumdan soğutabilir veya İngilizce öğrenimini zorlaştırabilir.

 

İngilizcenin öğrenilmesi için bazı püf noktalara dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle çalışılan her şeyin sesli bir şekilde tekrar edilmesi gerekmektedir. Yüksek sesle söylemek, hafızada daha kalıcı bir yer edinmesine yardımcı olur. Ayrıca hem konuşmaya hem de dinlemeye alışılır. Ayrıca İngilizce kelimelerin telaffuzlarında da büyük ilerleme sağlanmış olur. Yalnızca okuyarak çalışıldığında görsel bellek çalışmaktadır. Ancak sesli olarak tekrarlandığında görsel ve işitsel bellek kısa sürede birçok farklı kelimeyi, grameri veya konuyu kaydedebilmektedir. Mutlaka her gün İngilizce için biraz çalışılması gerekir. Araya zaman girmesi öğrenilenlerin unutulmasına, yabancı dil öğrenme konusunda hevesin kaçmasına ve hatta bir daha böyle bir kararın alınmamasına bile neden olabilir. Bu nedenle öğrenilenler, düzenli olarak her gün tekrar edilmektedir. Her gün çalışmak, öğrenilen her şeyin belleğe sağlam bir şekilde kaydedilmesini sağlar.

 İngilizce Kelime Ezberleme

Yabancı dil öğrenirken yapılan en büyük hatalardan bir tanesi. Öğrenilen bir konunun kenara bırakılıp sürekli olarak yeni konulara adapte olunmasıdır. Oysa bu durum hiçbir fayda sağlamaz. Yeni konulara çalışırken ara ara geriye gidip eski konuların da yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir. İngilizcenin öğrenilmesini zorlaştıran konulardan bir tanesi de hata yapmaktan korkmaktır. Hata yapmadan böylesine önemli bir özelliğe sahip olunmaz. Bu nedenle konuşurken hata yapmaktan korkmak veya çekinmek olumsuz sonuçlara neden olabilir. İngilizce kelimeler ve anlamlarının tamamının bilinmesi kesinlikle imkansızdır. Bu durum ancak uzun yıllar İngilizce ile bir arada olan insanların sağlayabileceğin bir şeydir. Bu nedenle herhangi bir kelime söylenirken veya cümle içerisinde kullanılırken zaman zaman yanlışlar yapılabilir. Bu durum kesinlikle bir insanın komik duruma düşmesine neden olmaz.

 

İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak için İngilizce kelime ezberlemek gerekir. Ancak bu kelimeler veya gramerler ezberlendiğinde bir dil çözülmüş olmaz. Bu nedenle ezberlenene tüm kelimeler cümle içinde kullanılarak anlamsal açıdan sindirilmelidir. Bu bağlamda da ezbere dayalı öğrenme hiçbir işe yaramadığı gibi yalnızca kelime ezberleyerek İngilizce öğrenileceğini iddia edenler de büyük hataya düşmektedir.

 

 

İngilizce öğrenmek için birçok İngilizce test, İngilizce kelime ve anlamlar, kelime okunuşları gibi konularda www.ingilizcekelime.org adresini ziyaret edebilirsiniz. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : ingilizce
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber