FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 09 Eylül 2016, Cuma 15:28 tarihinde eklendi. 375 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dijital Reklam Ajanslarının Çalışma Biçimleri

Bir firmanın dijital dünyadaki çalışmalarının profesyonel bir şekilde yürütülmesi, o firmanın başarısını artırmakta, kazancına, marka imajına ve marka oluşumuna katkı sağlamaktadır.
Dijital Reklam Ajanslarının Çalışma Biçimleri

Günümüzde dünyanın dijitallik üzerinde yoğunlaştığı ortadadır. Bu nedenle reklam dünyası da geleneksel yöntemler yerine tamamen dijital dünya üzerinde çalışmaya başlamıştır. Çünkü insanlar zamanlarının büyük bir kısmını internet üzerine geçirmekte, web siteleri, bloglar, sosyal medya hesapları ve diğer mecralarda gezinmektedirler. Bu nedenle firmalar da internet üzerindeki varlıklarının etkin bir şekilde yönetilmesi için dijital ajanslara ihtiyaç duyarlar. Şirketler, kurum veya kuruluşlar hatta bireysel ihtiyaçlarına göre bu ajanslardan farklı çalışmalar talep edebilirler. Bu ajanslar da uzmanlık alanlarına göre isimlerini pr ajansı veya sosyal medya ajansı olarak ayırabilirler. Bu ajansların öncelikli amacı, çalıştıkları markaların varlıklarını duyurmak ve dijital dünyada farkındalık yaratmaktır. Ayrıca kurumsal kimlik yaratılması aşamasında etkin görev almakta, markanın akılda kalıcı bir şekilde pr çalışmalarını üstlenmektedir. Tüm tanıtım çalışmalarının sona ermesinin ardından, piyasaya yerleştirilen ve belirli bir müşteri tabanı oluşturulan firmalar için de marka değerlerini pekiştirecek ve sektörde silinen bir isim olmasından kurtaracak çalışmalar gerçekleştirmektedir.

 

Reklam dünyasında artık dijital çalışmalar ön plandadır. Çünkü dijital dünyadaki iletişim gücü ve ulaşılabilirlik oldukça fazladır. Reklam sektöründeki bu değişim, dijital dünyanın varlığı ile birlikte başlamıştır. Önceleri yalnızca web tasarım gibi işlemler yapan ajanslar, günümüzde bir markanın dijital dünya üzerindeki tüm çalışmalarını kontrol altına alabilmekte ve bu markanın değerini sürekli olarak artırmaktadır. Son yıllarda bu alanda hizmet veren ajansların ortaya çıkması, piyasada duyulan ihtiyaçtan kaynaklanmıştır.

 

Dijital dünyada sürekli olarak değişim ve gelişim gerçekleşmektedir. Bu nedenle bu alandaki çalışmalar hiçbir zaman son bulmaz. Özellikle sanal dünyadaki pazarlama kavramlarına her geçen gün bir yenisi daha eklenmektedir. Bu nedenle bu alanda hizmet veren ajanslar, sürekli olarak kendini geliştirmek ve yeni gelişmelere kısa sürede ayak uydurmalıdır. Bir firma, dijital ajans sayesinde sanal dünyada tüketicilerle başarılı bir şekilde buluşabiliyor, tüketici topluluğu karşısında başarılı bir marka kimliği oluşturabiliyorsa, iş dünyasında daima öndedir. Son zamanlar dijital ortamda en çok kullanılan alanların facebook, twitter gibi sosyal medya sitelerinin olduğu bilinmektedir. Bu nedenle dijital ajanslar, kendi içlerinde sosyal medya ajansı olarak hizmet verebilmekte, kimi kuruluşlar da yalnızca sosyal medya üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir.

 

Sosyal Medya Ajansı

 

Günümüzde sosyal medyanın etkin bir şekilde kullanımı, yalnızca bireylere değil firmalara da büyük fayda sağlamaktadır. Sosyal medyanın etkin ve doğru biçimde kullanılmasını isteyen firmalar, bu alanda hizmet veren ajanslarla iletişime geçerek, dijital dünyada daha sağlam bir varlık oluşturabilirler. Çünkü sosyal medya demek, büyük kitlelere kolaylıkla ulaşabilmek demektir. Günümüzde bunun farkında olan büyük firmalar bir ajans ile mutlaka çalışma gerçekleştirmektedir. İş dünyası ve sosyal medya arasındaki etkileşimi istatistikler de gözler önüne sermiştir.

-Sosyal medya kullanıcılarının %50’si markaları takip etmektedir.

-Bu kullanıcıların %36’sı marka ve ürünleri hakkında yorumlar yazmaktadır.

-Kullanıcıların 3’te 2’sinin bir ürün satın almadan önce sosyal medya hesaplarındaki yorumlara baktığı bilinmektedir.

-Firmaların %75’i sosyal medyayı bir pazarlama noktası olarak kullanmaktadır.

-Küçük işletmelerin de 3’te 1’i artık sosyal medya kullanmaktadır.

-Kullanıcıların 5’te 4’ü güncel sosyal ağları ve blogları takip etmektedir.

-Sosyal medya üzerinden pazarlama gerçekleştiren firmalar %58’inde pazarlama giderleri azalmıştır.

 

 

Bu istatistikler, sosyal medyanın hem tanıtım hem pazarlama hem de prestij konusunda ne kadar önemli olduğunu göstermekte ve küçük-büyük tüm firmaların bu alandaki faaliyetlerinin olumlu sonuçlarla karşılandığı görülmektedir. Bu nedenle dijital ajanslar, iş dünyasının günümüzde en çok ihtiyaç duyduğu çalışmaları gerçekleştirmektedir. Bir markanın dijital dünyada oluşması ve bu marka değerinin korunması için tüm çalışmaları üstlenmektedir. 

Yabancı dil seslendirme ekibimizde dil seçeneği çeşitlidir. Birçok dilde seslendirme yapabilmekteyiz ve geniş bir kadroya sahibiz. Tanıtım filminizin, reklam filminizin, kısa filminizin daha çok kitleye ulaştırmak için ve farklı dilden farklı insanlara ulaştırmak için bu hizmet yararlanmanız sizler açısından kesinlikle avantajlı olacaktır. Profesyonel ekipmanlar ve gerekli koşullar sağlanmış ortamlarda yapılan ses kayıtlarımız ses sanatçıları tarafından yapılmaktadır ve herhangi bir ses bozukluğu ve uyumsuzluk gözükmemektedir. Seslendirme yapılırken videonuz için uygun ses özenle seçilmekte ve ses ile video arasında uyumsuzluk olmamaktadır.

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber