FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 20 Eylül 2016, Salı 09:53 tarihinde eklendi. 386 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Flash Bellek ve Promosyon

Şirketlerin Promosyon ürün alışveriş sezonu açıldı.
Flash Bellek ve Promosyon Şirketlerin, müşteri ve personellerine dağıtacakları promosyon ürünlerinin satın alma dönemleri geldi. Her sene, yıl sonuna doğru gerçekleştirilen bu satın almalar gerçekten büyük bir pazar oluşturmakta.

Personele Yılbaşı Hediyesi / Kuruma Bağlılık

Personele promosyon hediye verilmesinin en önemli amacı kurumsal bağlılık yaratmaktır. Bu hediyeler, personelin kendisini kurum nezdinde güvenilir ve sevilen bir kişi olduğunu hissettirir ve kurum bağlılığı artar. Bu durum da kişisel iş performansına yansır ve şirket daha verimli personellere kavuşur. Bu hediye alma sistemi, birçok araştırma ile test edilmiştir. İş psikolojisi ve sosyoloji uzmanları, insanların çalışma performanslarını, şirketleri tarafından kendilerine verilen küçük/büyük hediyelerle arttığını gözlemlemişler. Bundan sonra da personele promosyon/hediye verme konusunda büyük bir gelişme olmuş ve bu iş büyük bir sektör halini almış.

Peki personele ne hediye edilebilir? Bunu değerlendirirken şu maddeleri analiz edebilirsiniz:

- Hediyenin Aynı Zamanda Şirketiniz de İşine Yaraması

Bu maddeyi şöyle düşünebiliriz: Bir hediye düşünün, hem şirketinizin işini görecek hem personelin... Ne olabilir ki? Mesela bir ajanda olabilir. Personelin isminin kapağında bulunduğu ve personeli mutlu edecek bu hediye, aynı zamanda şirketinizin işlerini takip etmesini de sağlayabilir. Bir flash bellek de mükemmel bir hediye olabilir. İşde kullanılabilecek harika bir hediye değil mi? 

- Hediyenin Kurumsal Bağ Yaratması

Bu noktada ince bir ayrıntı mevcut. Bu da kurumunuzun logosunun bulunduğu hediyenin üstünde aynı zamanda personelinizin de adının yazması. Bunu açıklayan psikologlar şu şekilde görüş bildiriyorlar: Firma logosu ve personelinin adının bulunduğu hediye, kuruma mutlak bir bağlılık sağlanmasına yardımcı oluyor.

- Hediyenin Değerli Olması

Hediyenin büyüğü küçüğü olmaz dediler bize hep. Ama personelinizin arkanızdan: "O kadar para kazandırıyoruz bize aldığı hediyeye bakar mısın? Ayıp!" demesini hazmedeceğinizi sanmıyoruz. Bundan dolayı verilen hediyelerde emsaller arasında kaliteli olanları tercih edin. Mesela yukarıda örneğini verdiğiniz usb bellek için 3 alternatif varsa en kaliteli ve pahalısını tercih edin. Zaten promosyon ürünler arasında çok büyük bir fiyat farkı ve yüksek tutar çıkmayacağı için size kazanç sağlayan personelinizi onore etmeniz iyi olacaktır.

Daha fazla promosyon ürüne ulaşmak için aşağıdaki web sitesinden destek alabilirsiniz.

Site: www.usbbellek.com.tr
Telefon:
 0216 482 91 86

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : personel için hediye
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber