FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 04 Ekim 2016, Salı 17:13 tarihinde eklendi. 869 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Elektronik Sigara Nedir ve Zararları Nelerdir?

Sigara bağımlılığından kurtulmak için insanlar günümüzde elektronik sigaraya başvururlar.
Elektronik Sigara Nedir ve Zararları Nelerdir?

Elektronik sigara, insanların tütün mamüllerine yani sigaraya olan bağımlılığından kurtulmaları için üretilmiştir. Bu elektronik cihaza aynı zamanda puro da denmektedir. Bu cihaz içerisinde buhar barındırır ve sigara bağımlısı kişi bu buharı içine çeker. Buharın içerisinde çeşitli maddeler bulunabilir hatta nikotin bile bu tür elektronik sigaraların içerisinde yer alabilmektedir.

 

Elektronik sigaraların çalışma prensipleri oldukça basittir. Pille çalışan bu cihazda, duman yerine buhar çıkmaktadır. İçerisine çekilen hava veya herhangi bir likit madde, cihaz sistemindeki filtreler ile buharlaştırılır. Buharlaştırma işlemi nargilede olduğu gibi közle değil pil ile yapılmaktadır. İçerisinde zararlı madde olmayanlarının yanında amacının dışında nikotin bulunduran elektronik sigaralar da mevcuttur. Cihazın içerisinde bulunan atomizer, pilden aldığı enerjiyle likiti ısıtır ve buhar oluşturur. Genellikle 2.0 ve 2.4 ohm arasındaki dirençler kullanılmaktadır. Çünkü daha düşük dirençlerdeki sistemler nedeniyle atomizer kullanılamaz hale gelir.

 

Elektronik sigaranın özellikle dudak tiryakileri için ciddi bir çözüm yolu olduğu savunulmaktadır. Bu cihazın avantajları arasındaki ilk sırada, sigara gibi içerisinde zararlı kanserojen madde içermemesi gelir. Ayrıca karbonmonoksit benzeri zararlı maddelerden de tamamen arındırılmıştır. Bu tür cihazların kullanılması sigara alışkanlığı olan insanlara büyük yardımda bulunur. Çünkü tıpkı sigara gibi duman çıkarmakta ve dudakta da aynı şekilde his yaratmaktadır. Sigara içmek çoğunlukla psikolojik bir alışkanlıktır. Böylece elektronik sigara da aynı şekilde insan psikolojisine aynı uyarıları göndermektedir. Bu cihazda ateşli ve közlü durumlar olmamasından dolayı yangın çıkma olasılığı veya herhangi bir yerin yanma olasılığı kesinlikle yoktur. Bu nedenle çantada, elde, cepte kolaylıkla taşınmaktadır. Bu sigaranın kalem şeklinde ve boyutunda olması cepte de kolaylıkla taşınmasını sağlar. Sigara içen kişinin etrafındaki insanlar için de çok daha sağlıklı bir ortamın oluşmasını sağlar.

 

Her ne kadar güzel bir amaç için üretilmiş olsa da bu cihazın da bazı eksiklikleri ve dezavantajları vardır. Bu tür cihazlara gerekli özen gösterilmediğinde, gerekli temizlik ve bakımının yapılmadığında kullanan kişiye zarar verebilir. Ayrıca internette dolanan bazı haberlerde Sağlık Bakanlığı tarafından bu cihazlar içerisinde kanserojen madde içermesinden dolayı yasaklandığı yazmaktadır. Ancak farklı firmalar, içerisindeki zararlardan arındırılmış cihazlar da üretmektedir. Bu cihazın da bilinçsiz ve aşırı kullanımı insan vücudunda bazı sorunlara neden olabilir. Ayrıca kural olarak yüksek nikotinle başlanması ve O mg’a kadar düşürülmesi gerekmektedir. Bu kurala uyulmaması halinde kullanım amacından sapmasına neden olur. Bu şekilde yanlış kullanımı da sigarayı bırakmak isteyen insanlarda herhangi bir etki yaratmayacaktır.

 

 

Bu alanda üretim yapan firmalar arasında en bilinen ve güvenileni ise joyetech elektronik sigaralarıdır. Piyasada en çok kullanılan ve bilinen elektronik sigaralar arasında joyetech sigaralar yer almaktadır. Bu tür cihazlar her yerden alınmamalıdır. Özellikle tasarımında ve sisteminde sorun bulunan cihazlar, sigaranın verdiği zarardan çok daha fazla sorunlara neden olabilir. Yanlış kullanım, sorunlu cihaz veya aşırı ısınma gibi durumlarda elektronik sigaralar insanlara kanserojen madde verebilir. Ürüne ulaşmak için http://www.joyetechtr.com/ adresinden yararlanabilirsiniz. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : joyetech
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber