FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 10 Ekim 2016, Pazartesi 17:52 tarihinde eklendi. 604 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dergi Tasarımı ve Dergi Basımı Nasıl Olmalıdır?

Reklam çalışmalarında kullanılabilecek yöntemlerden bir tanesi de dergidir. Dergiler, zaman zaman yalnızca insanların vakit geçirmelerine yardımcı olan ve belirli bir konsept üzerine çıkarılan okuma araçları olarak görülse de, reklam dünyasında kullanılarak başarı sağladığı görülmüştür.
Dergi Tasarımı ve Dergi Basımı Nasıl Olmalıdır?

. Firmalar, kurum veya kuruluşlar, kendilerini iş dünyasında tanıtacak, müşterilerine fikir verecek çeşitli dergi çalışmaları yapabilirler. Belirli aralıklarla çıkarılan dergilerde, firmanın geçmişi hakkında bazı bilgiler, yeni çalışmalar, gelecek projeler, şirket içi çalışmalar veya sektör konusunda farklı haberler yer alabilir. Ancak bunların yanında tamamen farklı bir alanda da dergiler, edebiyat, coğrafya, genel kültür, moda, erkek veya kadın gibi belirli bir konsept üzerinden okuyucularını bulabilirler. Bu iki farklı dergi çalışmasının ortak özelliği ise dergi basımında çok daha kaliteli ve yaratıcı bir çalışmanın yürütülmesi gerektiğidir.

 

Dergiler, kataloglara, broşürlere veya diğer materyallere göre, daha farklı daha doyurucu içeriklere sahip olmak zorundadır. Ayrıca tasarımsal açıdan da güzel görünmesi ve farklılık yaratması gerekir. Bunun için derginin tasarımını gerçekleştiren farklı sektördeki insanlar kadar dergi basım sektöründe çalışan kuruluşların da aynı oranda bilgi sahibi olması gerekir.

 

Kaliteli basım gerçekleştiren matbaalarda, öncelikle dergilerin kağıt kaliteleri oldukça yüksek olmalıdır. Kağıt tercihleri, dergiyi bastıran kişi veya kurumlar tarafından seçilebilir. Böylece maliyette de farklılaşmalar görülmektedir. Bunun yanında belirtilen yazı ve resimler, kaliteli bir şekilde ve muntazam şekilde basılmalıdır. Birçok matbaa, kendi tasarımcıları tarafından dergi tasarımını gerçekleştirmekte ve büyük bir sorumluluğu dergi bastıracak kurumun üzerinden almaktadır. Üstelik derginin boyutları, sayfa sayısı, kağıt kalitesine göre farklı fiyatlandırmalar da yapılmaktadır. Böylece istenilen bütçeye göre dergi çıkarılabilir. Dergilerin çok daha fazla dikkat çektiği ve okumak için kitaplardan gazetelerden daha çok tercih edildiği, üstelik güncel olmasa dahi insanların mutlaka okumak isteyecekleri bir materyal olarak değerlendirilmesi, reklamcılık alanının da bu şekilde çalışma yapmasını sağlamıştır.

 

Türkiye’de dergi baskı teknolojisinde ileride olan matbaa sayısı oldukça azdır. Birçok matbaa, kaliteli çalışma yaptığı iddia etse de, çalışmalarını amatörce ilerletmekte ve yalnızca bir kağıda yazı veya resim basmayı, baskı yapmak olarak değerlendirmektedir. Oysa baskı teknolojisi çok daha dikkat isteyen çok daha profesyonel bir iştir. Bu nedenle kaliteli ve bilinen yerlerle anlaşılmalıdır. Günümüzde internet üzerinden de baskı hizmeti alınma imkanı vardır. Bu alanda hizmet almak isteyenler, dergi basımı için http://www.brosur.com.tr/dergi-baski-fiyatlari.html bu siteden baskı özellikleri ve fiyatları konusunda fikir sahibi olabilir.  

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber