FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 08 Kasım 2016, Salı 15:18 tarihinde eklendi. 500 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Araç Kiralama Sektöründe Yerli Desteği

Her ne kadar ülke genelinde birçok sektörde çeşitli sorunlar yaşansa da, özellikle turizm alanında gerilemeler görülse de, araç sektörü, yerli desteği sayesinde yara almadan kurtuldu.
Araç Kiralama Sektöründe Yerli Desteği

Bu sene ülke genelinde yaşanan birçok sorun ve turizmin terör olaylarından kötü etkilenmesinden dolayı, birçok turist hem rezervasyonlarını iptal etti hem de ülke tercihinde Türkiye’yi eledi. Bu nedenle ülkedeki turizme bağlı olarak ilerleyen birçok sektörde olumsuz durumlarla karşılaşıldı. Bunlar arasında öncelikle turizm ve ticaret gelse de araç kiralama sektörü gibi bu durumdan dolaylı olarak etkilenen de birçok farklı sektör oldu. Yabancı turistlerin rezervasyonlarını ve tatillerini iptal etmesiyle ciddi bir düşüş yaşayan araç kiralama sektörü, yeri turistlerin talepleriyle beraber yeniden yükselişe geçti.

 

Yabancı turistleri firmalara yönlendiren acentelerin rezervasyon iptallerinden dolayı adeta çöküş yaşayan araç kiralama firmaları, iç pazarda bir hareketlilik oluşmasından dolayı yeniden canlanmaya başladı. Hatta geçen senenin aynı dönemine göre ciddi anlamda bir yükseliş görüldüğü tespit edildi.

 

Hertz Türkiye Genel Müdürü Nur Hidayetoğlu, araç kiralama sektörünün ilk 6 aylık performansının değerlendirmesini yaptı. Yurt içindeki seyahat alışkanlığının artması ve yabancı turist sayısındaki düşüşü karşılaştıran Hidayetoğlu, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Araç kiralama sektörü 2016'nın ilk altı ayını olumsuz bazı etkenlere rağmen, geçen senenin aynı dönemine kıyasla benzer bir hareketlilikte geçirdi. Bu durumu yerli turist sayısındaki artışa bağlıyoruz. Yerli turistin seyahat sıklığında ve buna paralel araç kiralama taleplerinde yüzde 20'ye varan bir yükseliş söz konusu. Sektöre olan ilginin çoğalmasıyla beraber daha bilinçli ve seçici bir tüketici kitlesi oluştu" dedi.

 

Sektör Yara Almayacak!

 

2016 yılında gerçekleşen tüm olumsuzluklara araç kiralama sektörünün yara almadan kurtulacağı belirtildi. Geçen yılın aynı dönemine göre benzer oranlarda ilerleyen sektör çalışmaları, yalnızca Türkiye’de değil Yavru Vatan Kıbrıs’ta da aynı şekilde başarılı bir şekilde ilerlemeye başlıyor. Özellikle Türkiye’den Kıbrıs’a tatile gidenlerin sıklıkla ihtiyaç duyduğu kıbrıs araç kiralama hizmeti nedeniyle Kıbrıs’ta da bu alanda ciddi bir artış görüldü. Hem yabancı turistler hem de Türk turistlerden kaynaklanan yoğunluk, Kıbrıs’taki araç kiralama alanında ciddi yükseliş gösterdi.

 

En çok araç kiralama noktalarının ise havalimanları olduğu belirtildi. Bunlar arasında İstnabul Sabiha Gökçen Havalimanı, Atatük Havalimanı, Kıbrıs’ta ise Ercan Havalimanı yer alıyor. Türkiye’deki yerli turizmin artması demek, bazı sektörlerdeki batma tehlikesini de ortadan kaldırmışa benziyor.

 

Kıbrıs’ta Ercan Havalimanı’ndaki ofisiyle hizmet veren kktc araç kiralama firması, yaşadıkları yoğunluktan ve Türk müşterilere hizmet vermekten mutlu olduklarını ve yerli turizmin daima desteklenmesi gerektiğini belirtmiştir. Firmanın bilgilerine internet adresinden ulaşabilirsiniz: http://kktcarackiralama.com/

 

 

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : kıbrıs rent a car
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber