FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 11 Kasım 2016, Cuma 15:23 tarihinde eklendi. 682 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Firma Rehberi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Reklam çalışmaları internet üzerinde artmaya ve daha fazla önem kazanmaya başlarken, firmalar, firma rehberlerinde kendilerine önemli bir yer edinerek bu çalışmalara destek vermektedir.
Firma Rehberi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Herhangi bir alanda çalışmak, iş yapmak veya iş yaptırmak için rehber arayan insanlar için internet ortamına büyük bir kolaylık sağlanmaktadır. Tüm firmaların tek bir web sitesi altında toplanmasına firma rehberi denir. Bu rehberler, tüm sektörleri bir arada bulundururlar ve istenilen alanda ekli olan listeyi arayan kişinin karşısına sunarlar. Bu rehberde, firmanın internet sitesi, telefon numarası, adresi ve gerekli olan diğer bilgileri yer alabilir. Kimi rehberlerde firmalar için geniş tanımlamalara ve bilgilere yer verilirken, kimi rehberlerde ise yalnızca firma adı ve iletişim bilgileri yer alabilir. Bu gibi durumlarda her iki seçenek de firma arayanlara yardımcı olabilir.

 

Firma rehberlerine üye olmak isteyen işletmeler, firma ekle bölümünden kendi bilgileri ile kaydolabilirler. Ancak bazı rehberler için site yönetiminin onaylaması gerekir. Bu onaylama işlemi için de kaydedilmek istenen firma incelenir ve uygun görüldüğünde rehbere eklenmiş olur.

 

İnternetin yaygınlaşması ile beraber firma rehberleri olarak adlandırılan internet siteleri, insanların aradıklarını daha kısa sürede bulmalarını sağlar. Genellikle ltd şti, tic ltd, san tic, tic ltd şti, A.Ş. gibi kuruluşlar bu rehberlerde yer almak ister. Özellikle otomotiv, sanayi, nakliyat, reklam, emlak, elektrik, web, beyaz eşya, mobilya, web tasarım, bilgisayar, bahçe, kırtasiye, elektrik elektronik, eczane, dekorasyon, büro malzemeleri, vinç kiralama vb. pek çok farklı alandan insanların arama sonuçlarına uygun olarak farklı kategoriler yer almaktadır. Bu kategoriler arasından firma arayan insanlar, istedikleri bölümden kendilerine uygun bir firma seçmek için arama yaparlar. Yüzlerce kategori arasından kendi istedikleri bölümü bulmaları zor olduğunda ise “arama” bölümünden istedikleri hizmetle ilgili anahtar bir kelime yazıldığında da istenilen sonuçlar sıralanabilir. Özellikle kapsamlı ve kaliteli firma rehberlerinde bu tür bölümlerin yer alması, içerisindeki yüzlerde hatta binlerce firma arasından kolaylıkla eleme yapılmasını sağlar. İnternet, insanlara hız kazandırdığı için bu durumda da en önemli unsur hız ve anlaşılır olmaktır.

 

Türkiye’de farklı şehirlerde şehir bazlı olarak hizmet veren rehberler yer alır. Örnek olarak, İstanbul’da bir su tesisatçısı arayan bir insan Türkiye genelinde arama yapmaktansa İstanbul şehrine göre filtrelenmiş seçenekler arasından arama yapmak ister. Firma rehberleri de bu ortamı sağmaktadır. Ücretsiz olarak hizmet veren firma rehberlerine kaydolmak isteyenler, firma isimlerinin daima üst sırada görünmesi için site yönetiminin ödeme şartlarını ve site kurallarını yerine getirmesi gerekir. Böylece firmaların daha çok insana ulaşması ve daha çok kazanç sağlaması oluşturulur. Bunun yanında bir firmanın ana hizmetinin ismi üzerinden firma rehberine kaydolması, internet sitesinin Google üzerindeki değeri bakımından da büyük önem taşır. Seo alanında yapılan çalışmalara bu şekilde de destek verilmiş olur.

 

Firma rehberinin farklı avantajları vardır. Öncelikle firmaların daha çok kişiye daha az maliyetle ulaşmasını sağlar. Daha fazla kişiye ulaşmak demek, bilinirliğin artması demektir. Bu da rakiplerle olan rekabette bir adım öne geçilmesini sağlar. Üstelik firma rehberi, kategorilere göre firmaları ayıracağından dolayı ziyaretçilerin aradığı firmayı bulması da kolaylaşacaktır. Yenilikler, değişiklikler, kampanyalar veya duyurular, çok ucuz bir şekilde müşterilere duyurulabilir. Ayrıca üst sıralarda çıkan bir firmanın da büyük avantaj sağladığı bilinmektedir. 

Firma Rehberi Slate'ine ulaşmak için tıklayınız: https://spark.adobe.com/page/sfi4q7Gb2kTeh/

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : firma ekle
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber