FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 15 Kasım 2016, Salı 16:04 tarihinde eklendi. 592 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Toptan Satış Nedir? Toptan Satışın Avantajları Nelerdir?

Toptan satışın, perakende satış karşısında birçok avantajı mevcuttur. Hem fiyat hem de çalışma kolaylığı açısından toptan satış birçok firma tarafından tercih edilmektedir.
Toptan Satış Nedir? Toptan Satışın Avantajları Nelerdir?

Ticaretin içerisinde yer alan veya ticaretle ilgili bilgi sahibi olan insanlar, toptan veya perakende satışla ilgili de mutlaka bir fikir sahibidir. Özellikle tekstil dünyasında sıkça duyulan bu tür satış ve alışlar, hem satıcı hem de alıcılar için farklı avantajlar oluşturmaktadır.

 

Toptan satış yapmak amacıyla ticarete atılan firmalar, satış yapmak için doğru ürünleri tercih ederse büyüme oranı hızlanır ve zaman içerisinde birçok perakendeci ile anlaşma sağlayabilir. Satışlar ve hızlı büyüme oranı, hem satıcıyı mutlu eder hem de toptan satış yapılan ürünlerin daha uygun alınmasını sağlar. Toptan satış yapılırken, fazla elemana veya pazarlama faaliyetine ihtiyaç duyulmaz. Perakende çalışmalarında bir e-ticaret sitesi veya bir mağaza veya butik açmak için yüksek maliyetli çalışmalar gerekebilir. Ancak toptan satış yapılan yerde birkaç raf ve mekanın güvenliğinin sağlanması yeterli olacaktır. Bu nedenle tekstil dünyasında da toptan giyim alım ve satım işlemleri sürekli olarak artmaktadır.

 

Toptan alım işlemlerinin satımdan çok daha fazla avantajı mevcuttur. Bu avantajlar arasında en çok dikkat çekeni, toptan alım yapılan ürünlerin daha ucuza gelmesidir. Ticarette bir üründen yüklü miktarda alındığında, ürün adet fiyatında ciddi bir düşüş görülür. Tekstil sektöründe de aynı şekilde toptan alım yapılması, fiyat yönünde büyük fayda sağlar. Bunların yanında kaliteli bir tekstil firması ile anlaşıldığında ürünlerin kalitesi, kullanımı, sürekliliği ve çeşitleri bakımından da alıcının kafasından birçok soru işareti kalkmış olur. Böylece toptan bayan giyim ürünlerinin alınması çok daha avantajlı ve güvenli bir hal alır.

 

Perakende Satışın Dezavantajları

 

Perakende satış gerçekleştirecek bir firma veya marka; herhangi bir web sitesi, bir dükkan veya AVM’de bir mağazada satış gerçekleştirdiğinde yüksek giderler de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu giderler arasında, kira, personel ödemesi vb. birçok etken yer alır. Hatta dönemsel olarak bazı kazançlar düşse bile bu tür bir ilerleyiş nedeniyle giderler hep sabit kalacaktır. Bu nedenle toptan satışın maddi açıdan çok daha avantajlı olduğu söylenebilir. Perakendecilik dünyasında çok daha yoğun ve yüksek bir rekabet mevcuttur. Hem online hem de offline olarak birçok marka satışlarını gerçekleştirebilir. Bu rekabet ortamında çok büyük zincirler dahi batabilirken, özellikle küçük işletmelerin perakende satışında ciddi bir büyüme sağlaması zor olacaktır. Tıpkı diğer giderler gibi pazarlama giderleri de oldukça fazla olacaktır. Birçok marka, mağaza veya butik, insanların akıllarında yer etmek için çok sayıda pazarlama çalışmaları yaparlar. Bu durumda tekstil sektöründe de aynı şekilde bu tür pazarlama ve reklam çalışmaları gerekir ve bu durum da yüksek maliyet demektir. Yalnızca internette yürütülen çeşitli reklamlar ve pazarlama çalışmaları bile belirli bir maliyet gerektirir. Bu nedenle toptan bayan giyim alım ve satımı, her bakımdan çok daha karlı ve kolaydır.

 

 Perakende dünyasındaki aşırı rekabet ortamı, yüksek maliyetler ve maliyetli kurulum çalışmalarının yanında toptan alım ve satımın kolaylığı ve düşük maliyetli aşamaları, insanların hangi alana yönelmeleri gerektiği konusunda da ipucu vermektedir. Ticaretten anlayan ve toptancılık sektöründe güzel bir dikiş tutturan insanlar, daha az çaba sarf ederek daha yüksek kazançlar oluşturur. 

https://www.erseltriko.com/

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : toptan bayan giyim
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber