FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 29 Kasım 2016, Salı 15:31 tarihinde eklendi. 482 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dukan Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Son dönemlerin en popüler kilo verme yöntemlerinden bir tanesi de dukan diyetidir. Bu diyet sayesinde kısa sürede fazla kilo vermek amaçlanmaktadır.
Dukan Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu diyet, Fransız bir beslenme uzmanı olan Pierre Dukan tarafından hazırlanmıştır. Kadınların kilo vermedeki problemlerine çözüm niteliği sunan ve dünyada kısa sürede benimsenen bu diyet yönteminde, genellikle protein ağırlıklı beslenilmektedir. Dukan diyeti 40 yıldan fazla bir süredir vardır. Ancak popüler bir hale gelmesi, Dr. Dukan’ın yazdığı Fransa’da 2000 yılında, İngiltere’de 2010 yılında ve ABD’de de 2011 yılında “Dukan Diyeti Kitabı”ndan sonra gerçekleşmiştir. Popüler bir hale gelmesinin ardından ise kitap tüm dünyada yayılmış ve kilo vermek isteyen herkesin başucu kitabı haline gelmiştir.

 

Dukan diyetinin bazı izin verilen gıdalar, yasaklanan gıdalar ve çeşitli detaylı aşamalardan oluştuğu bilinmektedir. Bu diyetin özünde ise karbonhidratlı yiyeceklerin olabildiğince azaltılıp, proteinli yiyeceklerin artırılması yer almaktadır. Bu diyette, son zamanlarda tüm diyet programlarında görülmeye alışılan kalori hesabı yer almaz. Bu nedenle de dünyada pek çok insanın dikkatini çekmiştir. Bu diyette protein tüketildiği sürece kalori hesaplanmasına gerek kalmaz.

 

Birçok insanın elinde Dukan Diyeti Kitabı ve birçok insanın da uygulaması, insanlarda bu diyet programına karşı bir güvenilirlilik oluştursa da, birçok insan işe yarayıp yaramadığı konusunda merak içindedir. Özellikle dukan diyetinin vaat ettiği hızlı ve kalıcı kilo verme yönteminin doğru olup olmadığını görmek için insanların denemesi gerekmektedir. Her insanda başka şekilde çalışmaktadır. Çünkü her insanın metabolizması, sevdiği gıdalar ve beslenme şekli farklılık gösterir. Bu nedenle diyet konusunda genel bir kanı oluşsa da her insanda farklı etki ettiği söylenmektedir. Bu durumlar nedeniyle dukan diyetinin diğer tüm diyet listesi modellerinde iddia edildiği gibi herkes için uygun olduğunu söylemek yanlış olur. Özellikle sağlık sorunları nedeniyle hayvansal gıdalar tüketemeyenler veya herhangi bir sorundan dolayı gıdalardan uzak durması gerekenler için bu diyet çeşidi önerilmemektedir.

 

Bu diyet içerisinde 100 farklı gıdaya yer verilmektedir. Bu gıdalardan 68 tanesi ise hayvansal gıdalardır. Özellikle vejetaryenler için dukan diyetini yapmak neredeyse imkansızdır. Ancak yine de Dukan Diyeti Kitabı’nda onlar için de bazı yöntemler gösterilmiştir. Ancak uzun süre boyunca soya ve tofu yemek sıkıcı gelebilir.

 

Beslenme uzmanları tarafından yapılan araştırmalarda da bu diyet modelinin, hızlı ve kalıcı kilo verilmesini sağladığı belirtilmektedir. İngiltere Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından bu diyet listesi ile ilgili yapılan açıklamalarda; dukan diyetinin özellikle ilk aşamasında görülen ağız kokusu, ağız kuruluğu, halsizlik, mide bulantısı, baş dönmesi gibi etkilerinin yanında hızlı kilo verilmesini sağladığı açıklanmıştır. Ayrıca sıkı kurallarına olmasına rağmen uygulanmasının oldukça kolay olduğu belirtilmiştir.

 

Dukan diyetinde farklı aşamalar yer almaktadır ve aşamalar doğru bir şekilde tamamlandığında istenmeyen kilolar hızlı bir şekilde verilmekte ve ardından da inilen kilonun korunması için çeşitli adımlar atılmaktadır. Bu aşamalar; atak evresi, seyir evresi, güçlendirme evresi ve koruma evresidir. Atak evresi 1-7 gün arasındaki süre, seyir evresi 1-12 ay arasındaki evre, güçlendirme evresi değişkenlik göstermekte ve koruma evresi de sürekli uygulanması gereken kısımdır.

 

Dukan Diyeti

 

Dukan diyeti hakkında tüm aşamalar hakkında detaylı bilgiye, bu aşamalarda hangi besinlerin ne zaman tüketilmesi gerektiğine, yasaklı besinler ve daha pek çok bilgiye ulaşmak için ve fazla kilolardan kurtulmak için www.dukandiyeti.com adresinden faydalanabilirsiniz. Özellikle diyet listesi veren ve herkesin bu internet sayfasındaki bilgiler sayesinde kilo vermesi sağlanmaktadır. Aşağıdan bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Site: http://dukandiyeti.com

Hizmet: Dukan diyeti

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber