FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 03 Aralık 2016, Cumartesi 12:12 tarihinde eklendi. 261 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çocuğunuzu Anaokuluna Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Her ebeveynin hayattaki en değerli varlığı çocuğudur. Bu nedenle çocukların bu hayattaki ilk yıllarını en iyi ve verimli bir şekilde geçirmesi oldukça büyük önem taşır.
Çocuğunuzu Anaokuluna Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çocukların ilk yıllarında gerçekleşen bu tür bir eğitim ise “anaokulu” adı verilen kurumlarda gerçekleşmektedir. Ancak bu kurumların seçimi, burada verilen eğitim şekli ve daha pek çok nokta, ebeveynlerin düşünmesi gereken konular arasındadır. Çünkü anne-babalar çocuklarının öncelikle güvenli, ardından verimli bir okulda vakit geçirmesini ister. Bunun için de çeşitli araştırmaların ardından güzel bir okul tercih edebilir. 

Aileler, çocuklarını hangi okula gönderecekleri konusunda kararsız kalabilirler. Çünkü neredeyse bütün anaokulları aynı şekilde eğitim veriyor gibi görünmektedir. Oysa bir çocuğun mutlu olmasının yanında aynı zamanda onun için en yararlı okulun da tercih edilmesi gerekir. Güvenlik, hijyen, öğretmen davranışı vb. noktalar da göz önünde bulundurulur. 

Ebeveynler anaokulu seçerken tamamen farklı beklentiler içerisinde olabilirler. Bunun için anne ve baba ayrı ayrı beklentilerini sıralayabilirler. Daha sonra da bu beklentilerden gerekli olduklarına inandıkları ortak bir liste oluşturabilirler. Anaokulu araştırması yaparken de ebeveynler, seçecekleri okula çocuklarını götürmeden önce gidip bir süre vakit geçirebilir ve buradaki işleyişin nasıl ilerlediğine dair fikir sahibi olabilirler. Üstelik listeden hangi özellikler karşılanıyor bu da tespit edilmiş olur. 

Ebeveynlerin anaokulu incelemesi sırasında dikkat etmesi gereken bazı noktalar şunlar olabilir. Öncelikle öğretmen ve öğrenci oranına dikkat edilmelidir. Her öğretmene düşen öğrenci miktarı gözlenmelidir. Daha sonra ders programı içeriği kontrol edilebilir. Yanlış veya eksik bir eğitim olmaması açısından verimli ve aynı zamanda eğlenceli bir programın olması gerekir. En önemli noktalardan bir tanesi de anaokulunun bulunduğu yerdir. Çocukların gidiş gelişte harcayacağı zaman da önemlidir. Mümkünse eve yakın bir okul tercih edilmeli ve çocukların uyku düzenine de bu şekilde katkıda bulunmak gerekir. Anaokulunun güvenilir olması ve çocukların ilgisini çekecek şekilde dizayn edilmiş olması da büyük önem taşır. Çünkü bir çocuğun yalnızca eğitim almasının dışında ilgisini uyandıracak, kendisini sevdirecek bir ortamın olması gerekir. Bu nedenle mekanların renkli ve sevimli olması da aslında büyük bir etkendir. Ayrıca çocukların eğitim aldıkları, oyun alanları, yemek alanları ve uyku alanlarının da ayrı ayrı kontrol edilmesi gerekir. Bu alanların tamamı hijyenik, güvenli ve ilgi uyandıracak mekanlar mı diyerek bakılması gerekir. 

Çocukların ortak alanları için nasıl kurallar koyulduğu ve bu kuralların nasıl uygulandığı konusunda da ebeveynler gözlenmelidir. Koyulan bu tür kuralların öğretmenler ve diğer personel tarafından nasıl uygulandığı gözlenebilir. Ayrıca sağlık sorunları ile karşılaşıldığında neler yapıldığı okul yönetimine sorulmalı hatta mümkünse bizzat kontrol edilmelidir. Çünkü çocuklar küçük yaşlarda birçok sağlık sorunu ile karşılaşabilirler. Bu durumda yanında anne ve babası olmayan çocuklara, öğretmenler ve görevli personel tarafından müdahale edilir. Ancak okulda sürekli olarak bir hemşirenin veya doktorun bulunması ise büyük bir fayda sağlayacaktır. Günümüzde birçok kaliteli anaokulunda bu tür uygulamalar görülmektedir. Çocukların sağlık sorunlarının yanında psikolojik gelişimleri için de atılan adımlar değerlendirilmelidir. Okulda sürekli olarak bir pedagog veya danışmanın yer alıp almadığı araştırılabilir. Yoksa, çeşitli psikolojik durumlarda çocukların olumsuz yönde etkilenmemesi için ne gibi önlemler alınıyor buna dikkat edilmelidir. 

Antalya Lara Anaokulu | Antalya Lara Kreş

Birçok büyük şehirde olduğu gibi Antalya’da da ebeveynler, çocuklarını eğitim, güvenlik, sağlık ve birçok açıdan iyi bir anaokuluna yazdırmak isterler. Bir anaokulunda aranan özellikleri tam anlamıyla yerine getiren ve adeta çocuklara evlerinden çok daha fazla eğlenebilecekleri, çok daha fazla öğrenebilecekleri, güzel vakit geçirebilecekleri bir ortam sunan Antalya lara anaokulu kapsamındaki Ufaklık Anaokulu, okul içinde ve okul dışında çocukların en iyi şekilde yetişmesi için gerekli tüm çalışmaları gerçekleştirmektedir. Özellikle güvenlik ve sağlık konusunda gerekli tüm tedbirleri alan anaokulu yönetimi, çocukların ilgisini çeken eğlenceli aktivitelerle onların gelişiminde de büyük bir rol oynamayı amaçlar. Bu nedenle Antalya’da çocuğunu bir anaokuluna veya diğer bir adıyla kreşe vermek isteyenler, Ufaklık Anaokulu ile iletişime geçebilir ve hizmetleri konusunda fikir alabilirler. 

Okul Bilgileri

Okul İsim: Ufaklık Anaokulu

Web: http://www.ufaklikanaokulu.com/

Telefon: 0242 311 08 86

GSM: 0555 464 39 21

Mail: zelihacelik@ufaklikanaokulu.com

Adres: Özel Ufaklık Anaokulu, Fener Mahallesi 1968 Sok. No:31 Muratpaşa Antalya

 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber