FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 22 Aralık 2016, Perşembe 14:36 tarihinde eklendi. 741 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güzellik Salonu Açmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Güzellik salonu açmak isteyen girişimlerin bazı ayrıntılara dikkat etmesi gerekir. Bu tür iş merkezleri açılırken öncelikle hijyenin çok önemli olduğu bilinmektedir.
Güzellik Salonu Açmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Güzelliğe olan düşkünlük çeşitli moda ikonları, oyuncular, ikonlar veya modeller nedeniyle sürekli olarak artmaktadır. Bu nedenle kadınlar, daha güzel görünmek adına güzellik merkezlerinde cilt ve vücutlarının ihtiyaç duydukları işlemleri yaptırmaktadır. Bu talepler arttıkça aynı zamanda ihtiyaç duyulan merkezler ve uzmanlar da artmaktadır. Bu sektördeki büyüme nedeniyle üniversitelerde dahi bu alanda eğitim veren bölümler oluşturulmuştur. Güzellik salonlarında erkekler için ayrılan bölümlerin de yer almasının ardından hem kadınlar hem de erkekler tarafından talebin sürekli olarak arttığı görülmektedir. Bu alanda para kazanmak isteyenler de güzellik salonu açmak için bazı hususlarda bilgi sahibi olmalı ve önceden hazırlık yapmalıdır. 

 

Güzellik Salonları Ne Kadar Kazanıyor? 

 

Bu alanda faaliyet gösteren bir merkez açma niyetinde olan kişilerin aklına gelen ilk soru, ne kadar para kazanılacağı olur. Bu tür merkezlerde yalnızca birkaç dakika olan işlemlerin bile 50-100 TL arasında değiştiği hatta bazen çok daha fazla olduğu bilinir. Saç bakımı, lazer epilasyon, liposuction gibi birçok uygulama gerçekleştiren güzellik merkezlerinde, 2 ay içerisinde merkez açılırken yapılan harcamalar çıkarılabilir. Bu nedenle ayda bu tür merkezlerin 10.000 ile 25.000 arasında bir kazanç elde ettiği bilinmektedir. Bu da ciddi anlamda bir kazanç kaynağı sağlar.  

 

Güzellik Salonu Açarken… 

 

Güzellik salonu açmaya karar verenlerin öncelikle işlek bölgelerde tercih yapması mantıklı olur. Özellikle çalışan bayanların ve gelir seviyesi yüksek kesimlerin olduğu bölgelerde açılan güzellik merkezlerinin, kaliteli hizmet sunması halinde iyi iş yaptığı bilinmektedir. Üstelik ulaşımı kolay muhitler de her zaman farklı ilçelerden birçok müşteri çekilmesini sağlar.  

Güzellik salonu açarken gerekli olan belgelerin başında işletme belgesi gerekiyor. İşletme mezunu olan kimselerde bu belge yer alıyor. Bunun yanında çeşitli seminerlere katılarak işletme açabilmek için izin alabilir. İşletmenin sağlık şartlarına uygun olduğuna dair hijyen belgesinin bulunması gerekir. Üstelik iş yerini açan kişinin güzellik uzmanlığı kursuna gitmiş olması veya bu alanda eğitim veren lise veya üniversite bölümlerinden mezun olması gerekir. Güzellik merkezine alınabilecek elemanların da  sertifika sahibi olması ve bu alanda uzman olması gerekir. Sertifikaların alınması için ise yine çeşitli güzellik alanında eğitim ve sertifika veren kurslara katılması gerekir. İş yeri büyüklüğünün 75 metrekareden büyük olması gerekmektedir. 

İş yeri açma belgesi alındıktan sonra vergi levhası da alınması gerekmektedir. Ayrıca Esnaf ve Ticaret odasına kayıtlı olunduğuna dair belgenin de mevcut olması gerekir. Bu tür belgelerden çok daha büyük sorun oluşturan, güzellik uzmanlığı alanında eğitimli kişilerin görev alması gerekmesidir. Günümüzde birçok merkezde bu tür belgeler nedeniyle sorunlar çıkmaktadır. Bu nedenle estetisyenlik kursuna veya güzellik uzmanlığı kursuna giden elemanların sertifikalı olması gerekir. Bu  nedenle gidilen kursların sertifika verecek yetkiye sahip olması ve kaliteli eğitim vermesi gerekir.  

 

İzmir Estetisyenlik Kursu 

 

İzmir’de etkin eğitimleri sayesinde birçok alanda güzellik uzmanı yetiştiren Sevgi Akademi, sertifika vermekte ve eğitim alan kişilerde büyük ilerleme sağlamaktadır. Bünyesinde kalıcı makyaj kursuestetisyenlik kursu, masaj kursu, manikür-pedikür kursu, profesyonel makyaj kursu, lazer epilasyon kursu, saç simülasyon kursu gibi pek çok farklı eğitim vermektedir. Sevgi Akademi, bir insanı etkin bir güzellik uzmanı olarak yetiştirebilmekte ve bu alanda İzmir’in önde gelen eğitim merkezlerinden biri olmaktadır.  

 

Firma: Sevgi Akademi 

Telefon: 0232 483 83 54 

GSM: 0532 166 58 48 

E-posta: info@sevgiakademi.com

Adres: Fuar 9 Eylül Meydanı İş Hanı No:13/801 İZMİR 

 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber