FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 29 Aralık 2016, Perşembe 14:23 tarihinde eklendi. 435 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güzellik Uzmanlığı Kursunun Faydaları Nelerdir?

Günümüzde güzellik uzmanlığı üzerine eğitim veren akademilerin başında İzmir'deki merkezi ile Sevgi Akademi gelmektedir.
Güzellik Uzmanlığı Kursunun Faydaları Nelerdir?

Günümüzde pek çok kadın, güzellik alanında eğitim almak ve bu alanda çalışmak ister. Özellikle kadınların güzelliklerine düşkünlükleri ve bu alanda ihtiyaç duydukları hizmetler nedeniyle günümüzde sürekli olarak farklı güzellik merkezleri açılmakta ve bu alanda da kadınlar için istihdam yaratılmaktadır. Bu alanda çalışmak hatta kendi iş yerini açmak isteyenler de bu alanda eğitim veren merkezlerden gerekli eğitimleri ve sertifikaları alabilirler. Özellikle İzmir’de bu alanda uzun zamandır eğitim veren ve birçok kadını meslek sahibi yapan akademilerden bir tanesi de Sevgi Akademi’dir.

 

Güzellik uzmanlığı dendiğinde İzmir’de akla ilk gelen kurumlardan bir tanesi olan Sevgi Akademi, bünyesinde, bir güzellik merkezinde gerekli olabilecek tüm eğitimleri vermektedir. Açtığı kurslar arasında genel bir tanımlama ile güzellik uzmanlığı kursu, estetisyenlik kursu, kalıcı makyaj kursu, saç simülasyonu kursu, lazer epilasyon kursu, protez tırnak kursu ve daha niceleri yer almaktadır. Bu eğitimlerde insan sağlığını ön plana koyan akademi, eğitimlerini de bu yönde titizlikle devam ettirmektedir. Web sitesinde verdiği hizmetle ilgili olarak “Sevgi Akademi olarak bizler profesyonel ve nitelikli bir ekiple birlikte sektöre tam donanımlı profesyoneller hazırlıyoruz” denmiştir.

 

Bu akademide verilen kurslar ve eğitimlerden başarı elde eden kişiler, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikayı almaya hak kazanırlar. Böylece istedikleri bölgede kendi iş yerlerini açabilecek bir eğitim düzeyine kavuşmuş olurlar. Sevgi Akademi, Türkiye genelinde uzun yıllardır birçok kişinin kendi iş yerini kurmasına bu şekilde destek olmuştur. Sevgi Akademi'nin sitesine http://www.akademisevgi.com/ adresi üzerinden ulaşılabilir. 

 

Avrupa Birliği Ülkelerinde Geçerli Uluslar arası Bir Sertifika!

 

Güzellik uzmanlığı kursu olarak hizmet veren ve bünyesinde pek çok dersi barındıran Sevgi Akademi, Avrupa Birliği ile yürütülmekte olan MEPEG yani Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı 552 saatlik sertifika programına dahildir. Yani Sevgi Akademi’den alınan sertifikalar sayesinde isteyenler kendi iş yerlerini açabilir, isteyenler de Avrupa Birliği ülkelerinde kariyerlerine devam edebilirler. Bu çalışmalar kapsamında akademinin oldukça nitelikli ve önemli bir eğitim verdiği de ortaya koyulmaktadır. Özellikle estetisyenlik kursu çalışmalarında sağlığı yakından ilgilendiren durumlar söz konusu olmasından dolayı tüm dersler, tıbbi bilgilendirmeler ile verilmekte ve insanların konuyla ilgili detaylı bilgilendirilmesi sağlanmaktadır.

 

Estetisyenlik Kursu Kapsamında Verilen Dersler

 

Sevgi Akademi, bünyesinde nitelikli kişiler yetiştirmeyi kendisine bir görev edinmiştir. Bu kapsamda da ders programlarında her türlü aşamaya yer vermiş ve uygulamalı eğitimlerle de öğrenilenlerin pekiştirilmesini sağlamıştır. İşte estetisyenlik kursu kapsamında verilen dersler:

Anatomi – Fizyoloji

Cilt Tipleri ve Cilt Analizi

Mini ve Yoğun Cilt Bakımı eğitimi & Vücut Bakımı

Kozmotoloji

Epilasyon ve Depilasyon Teknikleri

Zayıflama Uygulamaları

Makyaj Eğitimi

Klasik (isveç) Masaj – Selülit Masajı

İş analizi ve işletme

Müşteri iletişimi

Hijyen

Manikür Pedikür

El Ayak Bakımı

Sir Ağda + Kaş Bıyık Alımı

Salon Hazırlığı

Kimyasal Peeling

Dermoroller

Ürün Cihaz Eğitimleri

İpek Kirpik - Kirpik Perması - Kirpik Boyama

Zayıflama ve Beslenme

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber