FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 19 Ocak 2017, Perşembe 11:56 tarihinde eklendi. 351 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İnternette alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta içerisinde en önemlilerinden bir tanesi de kullanıcı tavsiyeleridir. Doğru bilgiler veren insanların tecrübelerinden yola çıkarak sipariş verilebilir.
İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yaklaşık olarak 10 yılı aşkındır internetten e-ticaret sitelerine girilerek alışveriş yapılmaktadır. Bu sitelere giren tüketiciler, aradıkları her kategorideki ürünü kolaylıkla bulabilmekte, ürün karşılaştırması yapabilmekte, firmaların yaptığı promosyonlardan ve kampanyalardan yararlanmakta, uygun ödeme seçenekleriyle istedikleri ürünleri alabilmekte ve almak istedikleri ürünleri daha önce kullanmış olan kişilerin yaptıkları yorumları ve tavsiyeleri okuyarak seçtikleri ürün hakkında detaylı bilgi edinebilmektedir. Saydığımız bu sebepler neticesinde online alışveriş alışkanlığı her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle birçok şirket ürettikleri ve sattıkları mallarını e-ticaret sitelerine de koyarak yıllık işlem hacimlerini arttırmaya çalışmakta ve bunda da son derece başarılı olmaktadırlar. 

 

E-ticaret sistemi, sağladığı birçok faydanın yanında tüketicilere evlerinden dışarı çıkmadan veya işyerlerinden, ister kişisel bilgisayarlarından ister kullandıkları akıllı cep telefonlarından rahat bir alışveriş imkânı sunmaktadır. 

İnternet üzerinden alışveriş yapan tüketicilerin e-ticaret sitelerindeki ‘kullanıcı yorumları’ bölümünde paylaştıkları tavsiyelerin büyük bir bölümü online alışverişin sağladığı fayda ve avantajlardan bahsettikleri görülmektedir. 

 

Zengin ürün çeşitliliğine sahip e-ticaret sistemi birçok kişinin alışveriş alışkanlığını da değişmesine sebep olmuştur. 

 

Teknoloji çağında yaşadığımız şu günlerde sanal ortamda yapılan alışverişlerde bazı yanılgılara ve telafisi zor hatalara düşmemek için dikkat edilmesi gereken bazı detaylar elbette vardır. Bu detayları iyi bilmek ve tedbirli davranmak her zaman çok önemlidir. 

 

İnternetten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken bazı kuralları birkaç madde de şöyle sıralamak mümkündür. 

 

1-E-ticaret sitesini kullanarak alışveriş yapacağınız zaman ilk olarak sitenin “kullanıcı yorumları” kısmını mutlaka okumalısınız. Çünkü orada yorum yapan tüketiciler tercih ettiğiniz firmanın müşterileriyle nasıl ilgilendiği, malın teslimatı ile ilgili detaylı bilgi, ödeme yapılırken yaşanan hatalar, mal iadesi, garanti belgesi vb. konular hakkında objektif bilgiler ve çeşitli tavsiyeleri bulmanız mümkün. 

 

2- Alışveriş yapacağınız firmanın tüm iletişim bilgilerinin olması gerekir. Ayrıca SSL sertifikasının olup olmadığını da sorgulamanız sizin yararınıza olacaktır. SSL sertifikası, güvenlik için kart bilgilerinizin özel bir şifre ile saklanması ve farklı kişilerin eline geçmesini önleyen bir sistemidir. 

 

3- Kredi kartı ile ödeme yapacağınız için 3D Security sistemini kullanan şirketler en güvenilir firmalardır. Bu sistemde kart bilgilerinizin başkalarının eline geçmesini engelleyen önemli bir yöntemdir. 

 

4-Ayrıca e-ticaret firmalarına asla kredi kartı şifrenizi ve anne kızlık soy ismi gibi sadece sizin bilebileceğiniz özel bilgileri paylaşmayın. Çünkü güvenilir hiçbir firma bu tür özel bilgileri sizden istememektedir. 

Bu detaylara dikkat ettiğiniz ölçüde internet üzerinden dilediğiniz gibi rahat, huzurlu ve güvenli alışveriş yapabilirsiniz. 

  

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber