FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 20 Ocak 2017, Cuma 13:36 tarihinde eklendi. 294 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EL BAGAJINA NELER KOYULMAZ?

Uçaklarda el bagajında bulunan bazı ürünler veya materyaller, güvenlik açısından tehdit oluşturduğu düşünülerek yasaklanmıştır.
EL BAGAJINA NELER KOYULMAZ?

Uçak seyahatlerinde güvenliği sağlamak amacıyla oluşturulan uluslararası kurallardan biri de bagajda bazı maddelerin taşınmamasıdır. 


Eşyalarınızı taşıma kurallarınız seyahat ettiğiniz havayolu şirketine ve gideceğiniz ülkeye göre değişebilmekte birlikte genel birtakım kurallar mevcuttur. Sadece kayıtlı bagajınızda taşıyabileceğiniz ve kabin bagajınıza almanıza izin verilmeyen eşyalar konusunda özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. 


Kesici ve sivri eşyalardan; yüksek topuklu ayakkabılarınızı ve tırnak ojelerinizi hem kayıt bagajınızda hem de kabin bagajınızda taşıyabilirken; jilet ve tıraş bıçaklarınızı, örgü şişi veya tığınızı, çakı ve makasınızı, neşterinizi, şırınga veya iğnenizi, buz kıracağı veya tirbüşonunuz ile mutfak bıçaklarınızı kabin bagajınızda taşıyamazsınız. 
Duty-free mağazalar dışında satın aldığınız alkol ve diğer sıvıları; kamp gazı ve sprey gibi gazları, zıpkın, mızrak, golf, kayak, hokey takımlarınızı, çakmak, sabres, dart seti, demir çubuk ve paten gibi spor malzemelerinizi kabin bagajına koymanız yasaktır. 


Elektronik aletlerden saç düzleştirici, saç kurutma makinesi ve saç maşası da kabin bagajınıza alamayacağınız ürünler arasındadır. Bu ürünlerin diğer yolcuların güvenliğini tehdit ettiği varsayılır. Bu alanda önemli tedbirler alan Borajet, güvenlik açısından yaptığı üstün çalışmaları sayesinde yolcuların güvenliğini yurt içi ve yurt dışı yolculuklarda sağlamaktadır. Konuyla ilgili birçok bilgi hakkında yolcularını aydınlatan borajethttp://borajetucak.com/ adresine hem seferleri, hem çalışma disiplini hem de güvenliği açısından birçok bilgilendirmeyi yapmaktadır.  

 

 
Balta, sivri uçlu küçük aletler, montaş alet çantası, otomatik bıçak, büyük araba parçaları, çekiç ve kazma aletleri, çelik halatlar ve kelepçeler,matkaplar ve tornavidalar, patlayıcılar, mühimmat, havai fişek v işaret fişekleri, dövüş silahları, katapult, avcılık için kullanılan silahlar, arbalet, tüfek ve tabancalar, dinamit, fünyeler, gaz ve gaz konteynerleri, meşale, sıvı yakıtlar ve diğer yanıcı sıvılar, el bombası, mayın, siyah toz ve dumansız mühimmat, yangın söndürücü, asitler, alkaliler, zehir, sıkıştırılmış gazlar, radyoaktif maddeler, sakatlayıcı ve etkisiz hale getirici spreyler kabin bagajınıza kesinlikle dahil edemeyeceğiniz ürünlerdir. 


Özel eşyalarınızdan sörf tahtanızı, bisikletinizi, paten ayakkabılarınızı, golf, kaya ve hokey takımlarınızı, dağcılık malzemelerinizi, bebek arabanızı, snowboard ve kayak aletlerinizi de yalnızca kayıtlı bagajınıza alabilirsiniz. 
Yanınıza almak istediğiniz ürünlerden su, traş köpükleri, parfümler, kremler, içki dahil her türlü sıvı, deodorantlar, reçel, bal, yoğurt, şampuanlar, kontak lens sıvıları, şurup, maskara dahil bütün makyaj malzemeleri, pekmez ve salça gibi tam olarak katı sayılmayan yiyecekler, diş macunu, losyonlar ve yağlar gibi kısıtlamaya dahil eden sıvıları uçakaltı bagajlarınıza koymanız gerekmektedir. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber