FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 08 Şubat 2017, Çarşamba 11:23 tarihinde eklendi. 380 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fransa'da Facebook'daki Yalan Haberlere Karşı İttifak!

Fransa'da Facebook üzerinde çıkan yalan haberlere karşı medyada bir ittifak kuruldu.
Fransa'da Facebook'daki Yalan Haberlere Karşı İttifak! Fransa'da bulunan medya şirketleri, Facebook'taki yalan haberleri azaltmak amacıyla, sosyal paylaşım sitesi ile işbirliği yapma kararı aldı. Le Monde gazetesinde yer alan haberlere göre, aralarında Le Monde'un da yer aldığı 8 Fransız medya kuruluşu, sosyal paylaşım sitesindeki yalan haberleri azaltmak amacıyla, Facebook ile işbirliği yapma konusunda ortak bir noktada buluştular. 

Çıkan haberde, Fransa'daki Facebook kullanıcılarının yalan olduğunu düşündükleri haberleri bildirebileceği ve daha sonra medya ortaklarının da çıkan haberlerin yalan olduğunu doğrulayabileceği belirtildi.  ABD'deki son başkanlık seçimleri sırasında yalan haberlerin yayılması nedeniyle yoğun eleştirilere maruz kalan Facebook, bu özelliğini bugün duyurduğu öğrenildi. 

Eğer medya kuruluşlarından 2 tanesi, bir haberin yalan olduğunu tespit eder ve bunu kanıtlayabilirse, site söz konusu içeriği işaretleyecek. İçeriği paylaşmak isteyen Facebook kullanıcı da konuyla ilgili uyarılacak. 

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber