FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 13 Şubat 2017, Pazartesi 11:01 tarihinde eklendi. 202 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yabancı Kabin Memuru Çalıştırılmasına Düzenleme

Havayolu işletmelerinin istihdam edilecek yabancı uyruklu kabin memuru, yalnızca dış hat seferlerinde görevlendirilecek.
Yabancı Kabin Memuru Çalıştırılmasına Düzenleme Sivilk Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından, kabin memurlarının görevlendirilmesine ilişkin usul ve esaslar belirlendi. 

Yabancı kabin memuruna ilişkin düzenlenen genelge, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından internet sitesinde yayımlandı. Söz konusu genelge, Ticari Hava Taşıma İşletmeleri Yönetmeliği kapsamında yirmi ve üzeri yolcu koltuk kapasitesine sahip hava araçlarıyla tarifeli ve tarifesiz seferlerle yolcu taşımacılığı yapmak için ruhsatlandırılmış havayolu işletmelerini kapsamaktadır. 

Düzenlenen genelgeye göre, havayolu işletmesi tarafından istihdam edilen yabancı uyruklu kabin memuru, sadece ilgili dış hat seferlerinde görevlendirilecek. İstihdam edilen yabancı uyruklu kabin memuru sayısı, hibçir surette işletme bünyesinde görev yapan T.C uyruklu kabin memuru sayısına eşit veya bundan fazla olmayacak. 

Havayolu işletmesi, bir uçuş operasyonunda görev alacak kabin ekibinin oluşumunda kabin amiri ile en kıdemli kabin memurunun işletmede görevli ve aynı zamanda T.C uyruklu olmaları kaydıyla dar gövdeli uçaklarda en az iki, geniş gövdeli yolcu uçaklarında en az 3 T.C vatandaşı kabin ekibi üyesinin görevlendirilmesi garanti altına alınacak .


DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber