FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 14 Şubat 2017, Salı 08:58 tarihinde eklendi. 153 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜPRAŞ'ın Toplam Satışlarında Artış Var

TÜPRAŞ, geçen yıldan bu yana satış miktarını %5 artırdı.
TÜPRAŞ'ın Toplam Satışlarında Artış Var Türkiye Petrol Rafineri AŞ, geçtiğimiz yıl yurt içi toplam satış miktarını 2015 yılına göre %5 artırdı ve 30,3 milyon tona ulaştığını bildirdi. 

TÜPRAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada 2016'da küresel Petrol talep artışının günde 1,57 milyon ton olduğu ve ortalama ham Petrol fiyatını ise 2015 yılındaki ortalamanın %17 altında kaldığı belirtildi. 

Geçen yılın son çeyreğinde petrol fiyatının ABD Başkanlık seçimlerindeki belirsizlikler ve ülke piyasalarındaki dalgalanmalar gibi nedenlerden dolayı 42 dolara kadar indiği hatırlatıldı. 

Petrol fiyatlarının geçen yol Aralık ayında toplanarak 54,9 dolar düzeyine geldiği vurgulanan bir açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

 

"Yılın ilk döneminde düşük endüstriyel kullanım ve yumuşak geçen kış ile küresel motorin karlılığı azalırken, 'düşük ham petrol fiyat ortamının etkisiyle' dünyada benzin tüketimi artmıştır. Ancak toplamda rafinerilerde artan kapasite kullanımlarının getirdiği yüksek stoklar karlılığı baskılamıştır. Yılın son çeyreğinde ertelenmiş bakımların Avrupa ve Rusya’da gerçekleştirilmeye başlanması ile arzda oluşan normalleşme sektörü pozitif yönde etkilemiştir. Ancak son dönemdeki gelişmeler yeterli olmamış ve Akdeniz Rafineri Marjı geçen yıla göre bir miktar zayıflamıştır."

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
ETİKETLER : TÜPRAŞ
Diğer Haberler
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber