FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu haber 17 Şubat 2017, Cuma 09:53 tarihinde eklendi. 216 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Turizm'de 50 Milyon Turist Hedefleniyor

Başbakan Yardımısı Mehmet Şimşek, 2023 itibariyle Türkiye'de 50 milyon turiste ulaşacak bir hedefleri olduğunu söyledi.
Turizm'de 50 Milyon Turist Hedefleniyor Dünya Turizm Forumu'nda konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye'deki turizm durumu hakkında da bazı bilgiler verdi. Ortalama ömrün her geçen gün artacağına dikkat çeken Şimşek, şu açıklamaları yaptı: 

"2023 itibariyle 50 milyon turistle 50 milyar dolarlık gelir elde etmeyi hedefliyoruz. Sağlık turizminde çok rekabetçi fiyatlarla var.Türk sağlık bakım sektörünün gelecek yıllarda çok önemli bir ihracat kalemi olacak."

Başbakan Yardımcısı, turizm sektöründen umudu kesmediklerini ve geleceğin de parlak olduğunu söyledi. Ayrıca terör olayları ve yaşanan gerginliklerin turizmi çok etkilemediğini söyleyen Mehmet Şimşek, 2016 senesinde 23,3 milyon yabancı turistin Türkiye'yi ziyaret ettiğini söyledi. 

Ayrıca konunun devamında ise "Bu terör korkusunun insanları durduracağını düşünmüyorum. Belki kısa vadede etkileyebilir ama biz bu korkunun üzerinden geleceğiz. Türkiye'nin çok gelişmiş, ileri düzeyli tesisleri var. Turizm altyapımız birinci sınıf. Turistlere hizmet veren insanlar çok iyi eğitimli. Tesisler de bu insanlar da hala duruyor." dedi.

DMCA.com Protection Status
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber