FRÄNKISCHE Türkiye web sitesini açtı
Dijital Baskı Teknikleri
Termal Oteller ile Doğanın Nimetlerinden Faydalanın
PR Ajansları ile İşinizi Yükseltin
Bu yazı 19 Şubat 2016, Cuma 11:50:37 tarihinde eklendi. 1025 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ETOİLE PASTANESİ - Mekan Gezgini

Kutlu Tamay, Etoile Pastanesi hakkında görüşlerini yazdı.
ETOİLE PASTANESİ

 

Bu yazımda sizlere bir başarı hikâyesinden bahsetmek istiyorum. Söz konusu kişi Yılmaz Canlı. 1999 yılından bu yana Birlik Mahallesi 415. Caddede hizmet vermekte olan Etoile Pastanesi’nin kurucusu olan Canlı, 25 Eylül 1946 yılında Rize’de doğmuş ve 28 Nisan 2005 yılında vefat etmiştir. Pastacılık mesleğine 40 yıl emek veren Sn. Canlı, önce Ankara’nın en kaliteli pastanelerinden olan Körfez Pastanesi’ni, 1977 yılında 4 ortağı ile birlikte Farabi sokakta açmıştır. Daha o yıllarda İsviçre’den ünlü bir ustayı Türkiye’ye getirtmiş ve pastacılığın inceliklerini öğrenerek Türk pastacılık sektörüne yenilikler kazandırmış, yurtdışında yapılan çeşitli etkinliklere katılarak bilgi ve becerilerini daha da geliştirmiştir.

 

Günümüzde ise Eşi , oğlu ve kızı Yılmaz Bey’den öğrendikleri bilgi ve tecrübelerin ışığında; işletmeyi ilk günkü şevkle devam ettirmektedirler. Aralık 2015 itibariyle restore ettikleri ETOİLE pastanesi; şimdi daha modern, daha şık ve müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için hazır durumda.

 

Konukları ile bir aile sıcaklığında ilgileniyor, iyi hizmet alabilmeleri adına ellerinden geleni fazlasıyla yapıyorlar.

 

Mekânda birkaç kez bulundum ve her seferinde oldukça memnun ayrıldım. Camekânlı dış mekân oldukça geniş, iç mekân kullanışlı ve şık, ayrıca özel toplantılarınızda kullanabileceğiniz VİP odası da düşünülmüş.

 

Kahvaltı oldukça geniş ve oldukça lezzetli, bunun dışında özel günlerinizde alabileceğiniz ya da dostlarınızla birlikte oturup büyük bir keyifle tadabileceğiniz pastalar, kekler ve tatlılar yılların tecrübesini çok güzel yansıtmakta. Tüm ürünler taze, lezzetli ve görsel açıdan da oldukça başarılı.

 

Kendilerine devraldıkları ve üzerine katarak devam ettikleri bu yolda başarılar dilerim…

 

Hepinize sağlıklı ve özel lezzetlerle dolu, mutlu günler dilerim…

      

 

 

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Mekan Gezgini Yazıları
Sitemizde nelere ağırlık vermemizi istersiniz?
Röportajlara
Şirket haberlerine
Kampanyalara
EN SON YORUMLANANLAR

haber