Kanser Önleyen Yiyecekler ve Vitaminler

Kanser hastalığında dahi beslenmenin çok fazla önemi vardır. Bu nedenle bu tür hastalıkların tedavi aşamalarında ve korunma yöntemleri arasında sağlıklı beslenmek yatmaktadır.
Kanser Önleyen Yiyecekler ve Vitaminler Kanser önleyen yiyecekler ve vitaminler, yediğimiz bir çok besinde farkında olmadan kanseri önleyici vitaminleri alsak da günümüzde tükettiğimiz ürünlerin organiklikten her geçen gün uzaklaşması ve besin değerlerinin düşmesi sebebiyle dikkat etmemiz gereken bir unsur haline gelmiştir. İçinde bulunan kuarsetin maddesiyle kanser düşmanı yiyeceklerin başında elma geliyor.

Her bireyin günde bir elmayı kabuğuyla tüketmesi, kanseri önlemek için oldukça etkili bir yöntem olacaktır. Bunun yanı sıra yapılan araştırmalara göre nar, kara üzüm, böğürtlen, yaban mersini, kiraz, karpuz, kırmızı turp, kırmızı biber, brokoli, domates, sarımsak, havuç, ananas, ay çekirdeği, balık, ceviz, çörek otu, fındık, incir ve ıspanak vücudumuzun kansere karşı savunmasını oldukça güçlendiriyor.

Her gün bu gıdalardan bir ya da bir kaçını tüketmemiz sağlığımız açısından oldukça faydalı olacaktır. Kimyon, soğan ve zeytin yağının da kanser önleyici yiyecekler arasında olması sizi mutlu edecektir. Zira Türk mutfağında soğanın, kimyonun ya da zeytin yağının girmediği yemek bulmak oldukça güç. Fakat yağ tüketiminde aşırıya kaçmak da iyi sonuç almaktan ziyade vücuda eklenen fazla kilolar ile kalbin rahat çalışmasını engelleyerek, vücut direncini düşürmesiyle kansere yol gösterici olabilir. Bu nedenle tükettiğimiz gıda her ne olursa olsun aşırıya kaçmadan, olması gereken porsiyonlar dahilinde tüketmek, hem kanserden korunmamıza yardımcı olacaktır hem de sağlıklı beslenmemizi sağlayarak diğer hastalıklara karşı da vücut direncimizi yükseltecektir. Bu tür yiyecekler hakkında detaylı bilgi almak için http://besinuzmani.net/kanser-onleyici-yiyecekler/ adresinden daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. 

http://www.martihaber.com adresinden 16 Aralık 2017, 07:14 tarihinde yazdırılmıştır.