Emlak Konut, Dükkanları İhalesiz Satacak

Emlak Konut, konut sektöründe bir canlılık sağlamak için önemli bir adım daha attı. Yüklenici firmalar tarafından hayata geçirilen projelerdeki dükkanların ihalesiz bir şekilde satılmasın izin verdi.
Emlak Konut, Dükkanları İhalesiz Satacak Son dönemlerde gerçekleştirdiği kampanyalar sayesinde gayrimenkul sektöründe önemli adımlar atan Emlak Konut, konutun ardından dükkanların sayısını artırdı ve bunun için de kollarını sıvadı. Yüklenici firmaların, hasılat paylaşımı modelleri ile hayata geçirdiği projelerde yer alan dükkanların ihale olmaksızın satılması hakkında izin verdi. Yani dükkanlar açık artırma ihaleleri olmadan satılabilecek. Böylee firmalar hem daha hızlı satış yapabilecek hem de nakit ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılayabilecek.

SEKTÖR İÇİN FEDAKARLIKLAR 

Emlak Konut'un kararını ilk kez uygulamaya başlayanlar ise Basyapı ve Doğa Şehircilik oldu. Bu ortaklıkta, İstanbul'daki Karat 34 ve Ofis Karat Bakırköy projelerinde yer alan ticari üniteler için serbest satış yetisi verildi. Basyapı'nın yönetim kurulu başkanı bu konuyla ilgili olarak "Emlak Konut, sektör için tüm fedakârlıkları yapıyor. Elini degil, gövdesini tasın altına koyup sektörü hareketlendirecek tüm imkânları seferber ediyor"  dedi. 

268 MİLYONLUK DÜKKAN 

Karat 34 ve Ofis Karat Bakırköy projelerinde yer alan dükkanların değerinin 268 milyon lirayı bulduğunu belirten Basyapı Yönetim Kurulu Başkanı, konuyla ilgili "Emlak Konut GYO, hem darbe girisimi sonrası hem de geçen subat ayında önemli kampanyalar düzenledi. Simdi piyasanın canlanması için is yaptıgı firmalara projelerdeki dükkânları açık artırma olmadan satıs izni verdi. Bu yöntem alıcı için cazip ve satıs daha hızlı oluyor. Biz de dükkân satıslarına eylülde baslamayı planlıyoruz" dedi. 

http://www.martihaber.com adresinden 16 Aralık 2017, 07:15 tarihinde yazdırılmıştır.