booking.com'dan Açıklama Geldi

Türkiye içerisindeki faaliyetlere tedbir koyulan booking.com, Türkiye'de devam eden hukuki süreç ile ilgili hukuki sürecin devam ettiğini açıkladı.
booking.com'dan Açıklama Geldi booking.com Türkiye'de geliştirilen online rezervasyon faaliyetlerinin kısıtlanmasına yönelik mahkeme tarafından alınan ihtiyati tedbir kararına yaptıkları itirazın ardında bu durumla ilgili hukuki sürecin devam ettiğini söyledi.

"SADECE TÜRKİYE İÇİN VERDİĞİMİZ HİZMET KISITLANMIŞTIR"

booking.com'da yapılan açıklamada, Türkiye'deki faaliyetlerinin kısıtlanması ile ilgili olarak, "10 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen duruşmada, mahkeme heyeti itirazımıza ilişkin bir karar vermemiş olup, duruşmayı 26 Mayıs 2017 tarihine ertelemiştir. Bu süre zarfında, Türkiye yasalarına bağlılığımızın gereği olarak, Türkiye'den sadece Türkiye içine verdiğimiz servislerimizin erişimi ihtiyaten kapalı olmaya edecektir. Ancak Türkiye'den yurtdışına olan online rezervasyon hizmetimiz ise kesintisiz sürmektedir" denildi. 

"TÜRK OTELCİLERE ZARAR VERDİ"

Yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı: "Türk müşterilerimizin tüm dünyada açık ve şeffaf konaklama seçeneklerine ulaşmasına ve bunları kıyaslamasına imkan tanıyan bir online rezervasyon sitesi ve teknolojisi geliştiricisi olarak, ihtiyati tedbir kararına katılmadığımızı yinelemek isteriz. Nitekim, Türkiye'de işbirliği yaptığımız birçok otel işletmesi, bu kararın işlerine verdiği ekonomik zararı ve Türk turizmi üzerinde yarattığı olumsuzlukları ifade etmek amacıyla kendi iradeleriyle hukuki sürece müdahil olmayı seçmişlerdir." dendi. 

http://www.martihaber.com adresinden 23 Kasım 2017, 00:18 tarihinde yazdırılmıştır.