Pegasus, 4 Uçağını Daha Satışa Çıkardı

Özel bir havayolu şirketi olan Pegasus'un uçak alım satımları hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. Şirket, bugün dört uçağını daha satacağını dile getirdi.
Pegasus, 4 Uçağını Daha Satışa Çıkardı Pegasus Havayolu, iki gün önce iki uçağını, Mart ayı içerisinde de 7 uçağını satacağını açıklamıştı. Buna karşılık olarak firmanın yıl içerisinde 6 yeni uçak alacağı açıklanmıştı. Pegasus tarafından KAP'a yapılan açıklamada, Air Lease Corporation ile yapılan bir anlaşma doğrultusunda şirket aktifleri arasında yer alan dört adet Boeing 737-800NG uçağın toplam olarak 93.8 milyon dolara satışı konusunda anlaşma sağlandığı kaydedildi. Uçakların 1 Kasım 2017 tarihine kadar alıcıya devri öngörülüyor. 

YENİ YATIRIMLARDA KULLANILACAK 

Pegasus, iki gün önce yaptığı açıklamada iki Boeing uçağını  92 milyon dolara Ouidell Limited ve Wilmington Trust SP Services firmalarına sattığını ve satıştan elde edilebilecek karın yeni yatırımlar ve nakit ihtiyacı için kullanılacağını duyurmuştu. Pegasus Mart ayında ise portföy değişimini hızlandırmak için toplam 7 adet B737-800NG ticari yolcu uçağını 178.7 milyon dolar karşılığında yine Air Lease Corporation'a satacağını duyurmuştu. 

Ayrıca şirketin bu yıl içerisinde 6 yeni uçağı da filosuna katacağı belirtildi. 


http://www.martihaber.com adresinden 16 Ocak 2018, 11:11 tarihinde yazdırılmıştır.