OSTİM, Teknik Üniversite Kuruyor

Türkiye'deki sanayi ve girişim üssü olarak bilinen Ankara'da yer alan OSTİM, teknik üniversite kurarak eğitim vermeyi amaçlıyor.
OSTİM, Teknik Üniversite Kuruyor Yaklaşık olarak 5.200 işletmesi ile beraber Türkiye'nin sanayici ve girişimci üssü olan ve birçok köklü markaların da çıkmasına destek veren OSTİM, üniversite kurmaya karar verdi. Cevat Dündar ve bir grup müteşebbisin çabalarıyla beraber kurulan 50. yılını da doldurmak üzere olan OSTİM tarafından kurulacak üniversitenin yüksek öğrenime yeni bir soluk katması planlanıyor. OSTİM Teknik Üniversitesi ile ilgili girişim ise Resmi Gazete'de yayınlanarak resmi bir şekilde açıklandı. 

İŞ DÜNYASI İLE İŞ BİRLİĞİ YAPILDI 

OSTİM Teknik Üniversitesi ile ilgili olarak Orhan Aydın, "Bölgemiz ve ülkemizin endüstriyel kalkınması amacıyla faaliyet gösteren vakfımız; günümüz ve geleceğin gelişen istek ve ihtiyaçları doğrultusunda başta eğitim, istihdam, araştırma-geliştirme olmak üzere yenilikçilik, teknoloji transferi, girişimcilik, sektörel ve bölgesel kalkınma gibi faaliyetlerinin bilimsel bir yapı içinde yürütülmesinin daha rekabetçi ve sürdürülebilir olacağı düşüncesi ile OSTİM Teknik Üniversitesi'ni kurma kararı aldı"  dedi. 

FABRİKADA EĞİTİM VERİLECEK 

Orhan Aydın tarafından verilen bilgilere göre ilk 5 yıl içerisinde, 3 fakülte, 1 meslek yüksek okulu ve 2 enstüti ile beraber eğitim-öğretim hayatına başlaması bekleniyor. Ayrıca bu üniversitedeki ön lisans eğitiminin 6 dönem olacağı belirtildi. 

Başarı derecesi yüksek olan ve özel yeteneklere sahip olan öğrencileri alması beklenilen bu üniversitenin imkanlarının geniş olması ve burslu kontenjanının da yer alması bekleniyor. 

http://www.martihaber.com adresinden 16 Ocak 2018, 11:15 tarihinde yazdırılmıştır.