Türk Üretici Yem-Vit'e İrlandalı Ortak Geldi

İrlandalı tarım teknolojileri firması ve yem üreticisi Devenish, İzmir'de kurulan yem katkı maddeleri üreticisi Yem-Vit'in %50'sini satın aldı.
Türk Üretici Yem-Vit'e İrlandalı Ortak Geldi Türk firmaların yabancı firmalarla ortaklık kurması giderek artıyor. Son dönemlerde yabancı firmaların Türk orta boy firmalara ilgisi giderek artıyor. Bu ilginin İrlanda'dan İzmir'e kadar uzandı. 1952 yılında İrlanda'nın başeknti olan Belfast'ta kurulan Devenish; İrlanda, İngiltere ve Kuzey Amerika dışındaki diğer yatırımını Türkiye'ye yapmayı tercih etti. Yem-Vit'in %50'sini satın alan İrlandalı firma, hem Türkiye içerisinde büyümeyi hem de çevre ülkelerdeki faaliyetlerini artırmayı hedefliyor. 

YEM-VİT'İN ÜRETİM KAPASİTESİ 

1987 yılında İzmir'de kurulan Yem-Vit, bir aile şirketi olarak kuruldu. Büyükbaş, küçükbaş ve balık grupları için yem katkı maddeleri üretimi yapan şirket, aynı zamanda distribütör olarak da çalışma sürdürüyor. Kendi alanında Türkiye'nin önce gelen firmaları arasında yer alan şirketin aylık ortalama yem katkı maddesi üretimi ise 600 bin ton civarında yer alıyor. 


http://www.martihaber.com adresinden 16 Ocak 2018, 11:16 tarihinde yazdırılmıştır.