Havalimanlarında Kullanılmayan Uçaklar Kaldırılacak

Meclis'te görüşülen yeni torba yasa tasarısındaki düzenlemelerde, havalimanlarında bulunulan ve yer işgal edilen kullanılamaz durumda olan uçakların kaldırılmasına karar verildi.
Havalimanlarında Kullanılmayan Uçaklar Kaldırılacak TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nda yer alan düzenleme, havalimanlarında bulunan ve yer işgal eden 25 uçağın bulundukları yerden kaldırılması konusunda karar alındı. 

UÇMA KABİLİYETİNİ KAYBEDEN UÇAKLAR 

Uçakların kaldırılması konusunda bilgi veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, özellikle sirkülasyon olan havalimanlarındaki park yerlerinin değerli olduğunu söyledi. Bu bölgelerde sahipsiz olan ve kaldırılmayan hacizli uçakların bulunmasının havalimanı operasyonunu ciddi anlamda etkilediğini açıklayan Birdal, geçtiğimiz yıldaki verilere göre Atatürk Havalimanı'nın yılda yaklaşık olarak 466 bin uçağa hizmet verdiğini belirtti. 

Bugünden itibaren havalimanlarında uçma kabiliyetlerini kaybetmiş 25 uçağın bulunduğu, bunların 20'sinin Atatürk Havalimanı'nda, 4 tanesinin Esenboğa Havalimanı'nda, birinin de Erzurum'da olduğu belirtildi. 


http://www.martihaber.com adresinden 23 Kasım 2017, 02:09 tarihinde yazdırılmıştır.