Mobilya sektörü yaza hazır

Düğün sezonu geliyor. Mobilya sektörünün en hareketli olduğu sezon olan bahar ve düğün sezonuna doğru mobilya firmaları hazırlıklarını tamamladılar.
Mobilya sektörü yaza hazır Mobilya sektörünün en çok iş yaptığı 2 sezon vardır. Bunlardan birincisi; Bahar dönemi yaklaştığında eski mobilyalarını yenilemek isteyenlerin bahar temizliği öncesi yaptıkları mobilya yenileme dönemidir. Eski Mobilyalar evden çıkar ve yep yeni Mobilya'lar evdeki yerini alır. 

Mobilya firmalarının en çok satış yaptıkları sezon ise Düğün sezonu, yani Haziran ayından başlayıp eylül ayına kadar devam eden Bahar ve Yaz aylarının bulunduğu sezondur. Düğün hazırlıkları yapan kişiler bu aylarda olacak düğünleri öncesi ev tutma ve ev mobilyalarını satın alma telaşına girerler. Yoğun düğün hazırlıklarının yaşandığı bu sezonda müstakbel çiftlerin en çok önem verdiği konulardan birisi ise evlerinin dekorasyonudur. Yemek Odası Takımları, Yatak Odası Takımları, Salon Takımı ve Oturma Odası Takımı derken bütün bir ev Mobilyaları yoğun araştırmalar sonucu düzülür.

Bu süreçte, erkeklerin en çok müdahale ettiği mekanlar, evin televizyon, televizyon ünitesi, balkon oturma odası gibi mekanlarıdır. Geri kalan ev mobilyalarında ise genelde bayanların sözü geçer.

Uzun lafın kısası; Bu yoğun satışların yaşanacağı ayları iple çeken mobilya şirketleri, umarız ki bu yaz bekledikleri kârlı satışlarını yaparak sektörün uzun süredir içinde olduğu durdunluğu çözüme kavuştururlar.

http://www.martihaber.com adresinden 14 Aralık 2017, 23:01 tarihinde yazdırılmıştır.