Şimdi Kaş Zamanı

Bayram Tatili'nin 9 güne çıkmasıyla birlikte, iç turizmde bir hareketlilik görülmeye ve yaptırılan rezervasyon sayısı artmaya başladı. Halen rezervasyon yaptırmamış olanlar için önerimiz: Kaş
Şimdi Kaş Zamanı Antalya'da havalar çoktan ısındı, ancak normalde Nisan ayında başlayan turizm sezonu gerek Rusya'nın uygulamış olduğu yaptırımlar gerekse jeopolitik risk ve terör saldırıları nedeniyle Haziran ayı sonlarına kadar kaydı. Bu sene iç turizme umudunu bağlayan turizm sektörü temsilcileri de hükümetin, onların isteği yönünde karar alarak ,Ramazan Bayramı tatilini 9 güne çıkarmasıyla bir nebze olsun rahatladı. 

9 gün gibi uzun bir tatil için Antalya seçilmesi gereken ilk rotalardan birisi. Özellikle Antalya'nın boğucu sıcağından kendilerini biraz daha serin bir yere atmak isteyenler için, Antalya'nın nadide ilçesi Kaş bulunmaz bir fırsattır. Kaş, Antalya sahillerinden yazın en serin olanı olarak bilindiği gibi, nem oranı açısından da en düşük değerlere sahip olan ilçesidir. Kaş'ın il merkezine olan uzaklığı ve ulaşımındaki keskin virajlı yollar, ilçenin doğasının nispeten bakir kalmasını sağlamıştır.  

Su ve doğa sporlarının gittikçe yaygınlaştığı ilçenin denizi tertemizdir.

Kaş'ta otel , apart otel ve pansiyon açısından pek çok alternatif bulunmaktadır. Genelde otellerin konumu Kaş'ın merkezindedir. Bu açıdan heryere vasıtasız gidebilme şansınız vardır.

Kaş'ta gidilmesi ve görülmesi gereken antik kentler gibi tarihi eser ve kalıntıların yanısıra Uçarsu şelâlesi, Bezirgan yaylası, Patara plajı, İslamlar köyü gibi doğal güzelliklere haiz yerler  her gideni kendine hayran bırakmaktadır.

 

Kaş'ta Gece Hayatı / Meyhaneler / Rakı Balık

 

Kaş'ın sessiz sakin hayatına  uygun bir seçim yapılarak,  hayata geçirilmiş bir de meyhanesi bulunmaktadır. İsmi Sardelaki olan ve yeni açılan meyhanede, gurup vakti denize nazır iskelede, Türk Sanat Müziği ve Klasik Türk Müziği'nin en seçkin yorumcularının çalan plâklarından çıkan nağmeler eşliğinde, birbirinden leziz Ege ve Akdeniz mezeleri tatmak, rakı balık keyfi yapmak, geceyi kırk yılın hatırına sahip olunsun diye bir fincan kahveyle bitirmek; rüya gibi bir geceyi yaşamakla eşdeğerdir.

Rezervasyon için: http://sardelaki.com/

http://www.martihaber.com adresinden 16 Aralık 2017, 07:13 tarihinde yazdırılmıştır.